Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

nursipalu

Riigi valitsuskabinet toetas täna harjutusväljade arendamisega seotud kompensatsioonimeetmete paketti, mis koosneb kolmest kompensatsioonist.

Paketi kohaselt hakkaks ka Võru linn saama häiringu toetust, mis tähendab Võru linnale ca 150 000 eurot aastas, ühekordset investeeringutoetust 3 miljonit ning 50-protsendise omaosalusega investeeringutoetust otse kohalikele elanikele, et leevendada põhjendatud juhtudel harjutusväljast tulenevaid häiringuid.

Linnapea Kalvi Kõva sõnul ei vähenda need meetmed kaugeltki mitte negatiivseid mõjusid, mis harjutusvälja laiendamisega Võru linnale kaasnevad. „Antud toetusmeetmed ei tähenda, et me miskitki moodi muudaksime oma seisukohti Nuripalu harjutusvälja laiendamise osas. Ma jätkuvalt arvan, et laiendamise eeltingimus on ulatuslikud sotsiaalmajanduslike mõjude ja keskkonnamõju hindamised. Kohaliku omavalitsuse eelarve saab vaid mõnevõrra leevendust, kuid see ei korva kaugeltki Võru inimeste võimalikku negatiivset elukvaliteeti,” ütles Kõva.

Linnapea lisas, et murelikuks teevad linna eelarvelised vahendid tulevikus. „Ajateenijad ja välisriigi sõdurid seda poolt ei korva ning maksutulu tänu neile ei suurene. Vajalik oleks näiteks Nuripalu harjutusvälja laiendamise kontekstis alalist elukohta nõudvate ametkondade toomine Võrru,” sõnas linnapea.

„Samuti näeme riigi suuremat panust meie tänavatesse investeerimisel ja nende hooldamisel. Nursipalu harjutusvälja laiendamisega suureneb märgatavalt kaitseväe tehnikast tulenev koormus linnatänavatele,” jätkas linnapea.

„Juba täna on hädavajalik negatiivsete mõjude seirejaama ja sõjaväepolitsei kontrollüksuse olemasolu meie linnas,” ütles linnapea.

Kommentaar:

Ei teagi, mida kosta: ise sotsid on vabariigi valitsuses ja nüüd nagu on kaitseväe vastu. Enne oli raha puudu ja on vaja makse tõsta. Korraga soovitakse rahaga üle kullata, aga kohapealne sots karjub, et andke juurde.

Jääb ainult üks küsimus: mis sellest saab kohalik kodanik, kui vallale või linnale antakse raha prassimiseks. Ei kannata ju vald ega linn, vaid elanik.

Viimased uudised