Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnagaleriis avatakse täna kolmapäeval, 4. mail kohaliku kunstikooli näitused.

I korruse galeriis  Võru Kunstikooli õpetajate tööde näitus „PÜHA”

  1. mai – 04. juuni 2022

AVAMINE 04. mail kell 17

Aeg-ajalt, koos meie kunstikooli õpilaste aasta kokkuvõtva näitusega või vähemalt paralleelselt aastanäitusega, oleme esitlenud ka oma õpetajate loomingut. Mingit survet ei ole, kes soovib, see näitab. Viimastel aastatel on kunstikooliga liitunud mitu uut õpetajat ja nende loominguga pole Võru kunstipublik eriti tuttav.

Tänavusel näitusel osalevad Võru Kunstikooli õpetajad, kunstnikud Triin Kristerson, Liisu Tool, Urve Mill, Danel Rinaldo ja Liia Leppik.

Triin Kristerson on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Harva tuleb ette päeva, kui Triin kunstiga ei tegeleks. Lisaks produktiivsele maalimisele on Triinul oma disainibränd „Üüde“. Triin ütleb oma loomingu kohta nii: „Kogetud hetked ning kurbus ja rõõm sunnivad mind looma ning oma tundeid erinevate meediumite kaudu edasi andma. Kõik, mis mind kõnetab või muul moel hinge läheb, talletan lõuendile.“

Liisu Tool on samuti lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas. Kui Liisul kahe väikese põngerja kasvatamise kõrvalt veidi aega jääb, siis käed lausa sügelevad – saaks vaid veidigi joonistada. Liisu: „Elan Võrumaa metsade ja põldude keskel koos oma armsa perega. Näitusel olevate piltide suurimaks inspiratsiooniallikaks ongi minu lapsed ja nendega koos veedetud aeg. Aeg, mil saab endasse koguda siirast rõõmu lihtsatest tegevustest ja looduse ilust.“

Urve Mill on lõpetanud ERKI, praeguse nimega EKA (Eesti Kunstiakadeemia). Kuigi ERKI diplomil on Urvel tekstiilikunsti eriala, on teda juba pikalt paelunud keraamika. Urve: „Armastan savi ja see armastus on tekkinud salamisi, vaikselt tööd tehes. Savi on mõnus materjal: alguses on ta pehme ja lubab voolida kõike, mida fantaasia loob, peale põletust aga on nii vastupidav. Toimetamised saviklassis on puhas rõõm. Näitusel olevad tööd on katsetused erinevatest tehnikatest ja vormidest.“

Danel Rinaldo, fotokunstnik ja dokumentalist, on lõpetanud Falmouthi Ülikooli Suurbritannias. Marko Toomast on öelnud Daneli kohta nii: „Danel Rinaldo on tuntud oma sotsiaalse dokumentalistika poolest. Ecce Homo – Näe Inimest on tema tööde puhul keskne teema ning näitab, et mustvalge analoogfotograafia pole veel laboririiulile tolmama jäänud.“ Danel on osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui piiri taga alates aastast 2008.

Liia Leppik on kunstihariduse saanud Tartu Kunstikoolist ja Tallinna Ülikoolist. Viimased 19 aastat juhib ta Võru Kunstikooli töid ja tegemisi. Oma loomingus saab Liia inspiratsiooni loodusest. Liia: „Mulle meeldib eksperimenteerida erinevate tehnikatega ja avastada uusi väljundusvahendeid. Viimasel ajal kasutan maalides peamiselt akrüüle, tinte, kilet ja metanooli.“ Liia esineb näitustel alates1998. aastast.

Ühise näituse pealkiri „Püha“ räägib sellest, et valitud erialaga tegeleda ja „koos olla“ saab õpetaja töö kõrvalt harva, selleks tuleb näpistada aega, kas öötundidest, puhke- ja pühapäevadest või ajast, kui on pühad (vabad päevad) ja pidutsemise aeg. Teine mõõde, mis seondub näituse pealkirjaga on looming, kui püha tegevus.

Võru Kunstikooli direktor Liia Leppik

II korruse galeriis Võru Kunstikooli aastanäitus „PILDILOOD”

  1. mai – 04. juuni 2022

AVAMINE 04. mail kell 17

2022. aasta on raamatukogude aasta… raamatute, lugemise, lugude aasta. Ja nii nagu eelmistelgi aastatel, oleme sidunud iga õppeaasta tööd teema-aastaga. Raamatukogus saad täita seljakoti põnevate raamatutega, uurida uuemat ajakirjandust ja vahel kohtuda ka kirjanikuga. Kui suurest infohulgast ei oska enam eristada, mis õige, mis vale, saab jälle abi raamatutest. Raamatukogu on tarkuse kodu ja põnevuse allikas. Kunstikooli põhiõppe ja valikainete noored ongi oma töödeks ainest saanud kas raamatuid lugedes või ise lugusid fantaseerides ja luues. Lood on meie ümber ka päris olemas, vaja vaid märgata ja üles joonistada, maalida, voolida, pildistada: loodus, inspireerivad maastikud, looma- ja taimeriik, igapäevaelu koos eripärade ja traditsioonidega, arenev maailm meie ümber – siit algabki lugu.

Näitusel esinevad põhiõppe I – V kursuse ja valikainete õpilased. Magustoiduks on põhiõppe XIX lennu lõputööd, autoriteks noored kunstnikud Marie Martine Lupp, Karin Raudsepp, Kaisa Kartau, Carol Koger ja Isabel Tigasing, kelle poole õppeaasta pikkust rasket mõttetööd ja kunsti sukeldumist juhendasid õpetajad Tiina Suumann ja Triin Kristerson.

Paralleelselt aastanäituse ja õpetajate tööde näitustega Kandles saab maikuu vältel näha meie kõige pisemate, eelõppe gruppide õpilaste tõid Võru Keskraamatukogu lasteosakonna Tähesaalis.

Kunstikooli õpilasi juhendasid õpetajad Triin Kristerson, Inna Süving, Urve Mill, Tiina Suumann, Liisu Tool ja Danel Rinaldo.

Võru Kunstikooli direktor Liia Leppik

Koduleht:

http://vorulinnagalerii.ee/

Galerii on avatud E – R kell 15:00- 19:00 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.

Näituste külastamine on tasuta.

Viimased uudised