Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas reageeris minu viimasele kolumnile kui raevunud Orlando ning tema viha said tunda nii mitmedki linnavalitsuse töötajad.

Mu linnavalitsuse töötajast allika sõnul käinud Allas pärast mitu päeva vihast puhisedes ringi ning sõimanud kõiki, kes talle teele ette sattusid nii, et suust pritsis sülge. Allas kurtnud ka seda, et Lõunaeestlane avaldab tema kohta ainult negatiivset infot ning mitte kunagi midagi positiivset.

Tahangi selle vea täna ära parandada. Sain nimelt teada, et lõpuks ometi on lahenenud Allase suur mure, mida ta mulle paar aastat tagasi oma suure ja uhke töökabineti laua taga kurtis. Olin palunud talt audientsi seoses oma suure murega. Mu abikaasal ei olnud siis tööd ning küsisin, kas linnapeal ei oleks talle tööd pakkuda. Näiteks linnalehe juures! „Oi, ei saa, mitte midagi ei ole pakkuda,” teatas Allas. „Aga meil peres on sama mure. Elinal ei ole ka tööd! Oleme otsinud siit ja sealt, aga mitte kusagilt pole leidnud.”

Noogutasin mõistvalt – jah, Elina on professioonilt ajakirjanik ning ajakirjanikele praegu just palju tööd ei pakuta. Pigem lastakse lahti. Anti kurtis, et seetõttu on abikaasal kodus igav niisama istuda. Arusaadav! Loomulikult tahab tegus noor inimene tööl käia!

Ja nüüd ma kuulen, et Allaste pere suur mure ongi lahenenud. Elina Allas on nimelt tööle saanud Võru kesklinna kooli eesti keele ja kirjanduse õpetajana. See on suurepärane uudis! Anti oli saatnud koolidesse laiali palve naisele töökoht leida. Ja kui Anti sai siin abikaasale kuidagimoodi abiks olla, oma mõjuvõimu ning positsiooni kasutades talle ametit küsida, siis noh – kas meil on õigus teda hukka mõista? Eksole!

Nüüd kohe linnal üks mure vähem. Kas oleks parem, kui linnapea tegeleb tööasjade kõrvalt oma naisele töö otsimisega ega saa seetõttu oma ametile pühenduda, näiteks tänavaauke lappida? Ei ole! Nii et ühinen kõikide teiste õnnitlejatega – palju õnne uues ametis ning ohtralt töörõõmu!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised