Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru kergtee

Võru linnavalitsus kinnitas Tartu tänavalt Lõuna-Eesti haiglani kulgema hakkava kergliiklustee rajamise riigihanke tulemused maksumusega ligi 1,1 miljonit eurot.

Tänavu kavas oleva, kokku viie kilomeetri pikkuse kergliiklustee ehitus on jagatud kolmeks osaks. Neist kahe puhul tegi parima pakkumise OÜ Aigren ning ühe osa hanke võitis OÜ Asfaldigrupp.

OÜ Aigren rajab umbes kilomeetri pikkuse kergliiklustee Võru-Valga maantee ja Kasaritsa-Kubja tee ristmikust läbi laululava territooriumi Lõuna-Eesti haiglani.

Samuti ehitab Aigren umbes 1,7 kilomeetri pikkuse kergtee alates linna piirist Tartu tänaval mööda Koreli kaldapealset kuni Räpina maanteeni.

Pikima, 2,3 kilomeetri pikkuse kergtee Räpina maanteest kuni Luha tänavani ning Luha tänavale Jüri ja Pikk tänava vahelisele lõigule ehitab OÜ Asfaldigrupp.

Võrus põhjust rohkem autota liikuda

Võru linnapea Anti Allas on varem öelnud, et rajatavate kergliiklusteedega ühendatakse praegu Parksepast ja Väimelast Võru piirini küündiv kergtee Lõuna-Eesti haiglani ulatuva teevõrguga.

Kogu piirkond, kõige suuremad tööandjad ja elamu- ja kaubanduspiirkonand saavad omavahel ühendatud,” ütles Allas Lõunaeestlasele varem antud intervjuus.

Ma arvan, et Võru rahvas hakkab rohkem jalgrattaid kasutama ja jalgsi käima, et liikuda tööle, kooli, kaubandusse, kuhu iganes,” ennustas Allas.

Raha kergteede ehituseks saavad Võru linn ja vald Euroopa Liidult.

Vaata videost Anti Allase varasemat kommentaari.

Arved Breidaks

Viimased uudised