Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsuse konkursil „Võro liina tego 2017″ hääletati lõppenud aasta suurimaks teoks linna läbiva jalg- ja rattatee ehitus.

Võru linna rajatud jalg- ja rattateed on kasutajate poolt soojalt vastu võetud. Tee rajati Tartu tänavaga külgnevale alale linnapiirist kuni Mäe tänavani, Koreli ojaga külgnevale alale Tartu tänavast kuni Räpina maanteeni, Koreli tänavaga külgnevale alale Räpina maanteest kuni Luha tänavani ning Luha tänavaga külgnevale alale Jüri tänavast kuni Pika tänavani.

Nimetatud teelõigud ühendavad Võru vallas paiknevad teed linnaga ühtseks tervikuks ning nüüd on Väimelast ja Parksepast võimalik läbi linna sõita kuni Kubijani. Sellega on kergliiklejaile loodud nõuetekohased ja turvalised liikumisvõimalused ning suurenenud on liiklusohutus kogu linnas. Kogu tee on saanud nõuetekohase valgustuse. Jalg- ja rattateid rajati mullu linna kokku umbes 4 km, peale selle paigaldati 84 uut tänavavalgustit, 14 uut istepinki ja prügikasti ning bussijaama juurde kaks uut jalgrataste varjualust.

Tööde kogumaksumuseks kujunes 871 493,79 eurot, millest 85 protsenti moodustab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi kaasrahastatud, piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi toetus. Ehitustöid teostasid Aigren OÜ ja Asfaldigrupp OÜ, ehitusprojekti koostasid Palmpro OÜ ja Teeprojektid Tiit Korn FIE ning ehituse omanikujärelevalve teenust osutas Infragate Eesti AS.

Reedel, 23. veebruari õhtul Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud vastuvõtul-kontsertaktusel kultuurimajas Kannel tunnustavad Võru linnapea Anti Allas ja linnavolikogu esimees Ülo Tulik silmapaistvamaid inimesi, asutusi ja organisatsioone.

Linnapea vapimärk antakse üle legendaarsele ja värvikale õpetajale Elmar Susile ning Võru Puuetega Inimeste Koja tegevjuhile Väino Marjakule.

Lisaks tunnustatakse veel mitmeid eri valdkonna esindajaid. Läinud aasta tegijad on Mart Timmi ja Taimar Timmi, kes avasid 2017. aastal Nöörimaa Toidukeskuse; aasta ettevõte on metallist ehituslike konstruktsioonide valmistamise ja paigaldamisega tegelev AS Võru Hallid; aasta ettevõtja on puidust toodete valmistamisega tegeleva AS Sirje juht Allar Toomik, aasta kultuuri- ja haridusasutus on Võru Gümnaasium; aasta mittetulundusühing on MTÜ Võru Folkloorifestival; aasta tervishoiu- ja sotsiaaltöötaja on linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Terli Linnas; aasta kultuuritegelane on Kandle kinojuht Kris Kelp; aasta sporditegelane on võimlemistreener Eliise Abel, aasta heategijad on Võru Katariina kiriku toetajad, keda on kokku 140 eraisikut ja 9 ettevõtet/ühingut; aasta uus tulija on Stedingu maja ning aasta noor Emil Aništšenko.

Viimased uudised