Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsus andis spordikooli endise juhi sahkerdamise asja politseisse ning linnavalitsus uurib ise spordikooli tegevust 2018. aastale eelneva kahe aasta jooksul.

Asjast andis teada Võru linnapea Anti Allas kolmapäeval toimunud linnavolikogu istungil. Lisaks 2018. aastale on kavas uurida spordikooli tegevust 2016. ja 2017. aastal.

Võru linnapea Anti Allas oli varem varjanud sahkerdamist spordikoolis, kui ütles algul Lõunalehele, et spordikooli direktor Mare Lüüs lahkub tervislikel põhjustel, aga siis tunnistas, et kooli paberitega pole asjad korras.

Kuigi Allas põhjendas Lüüsi lahkumist 5. detsembril tervisega, teadis ta juba 19. novembril spordikooliga seotud kahtlustustest. Sel kuupäeval, 19. novembril esitas Lüüs ootamatult lahkumisavalduse, kirjutas Lõunaleht.

Allas põhjendas hiljem väära info edastamist sellega, et tal polnud täit kindlust, mis toimub. Pärast kutsus ta kõiki inimesi üles spordikoolis toimuvast teada andma.

Linnapea eitas kategooriliselt Lõunaleheni jõudnud väiteid, nagu oleks linnavalitsus saanud teate spordikooli segastest rahaasjadest juba paar aastat tagasi, aga jätnud väidetavalt neile reageerimata.

Mare Lüüs ise ei soovinud asja kommenteerida. Küll on kummaline tema tervise järsk halvenemine, sest veel 14. oktoobril läbis heas vormis naine 14 km Munamäe-Võru jooksu ajaga 1.39, võites omas vanuserühmas teise koha.

Lõunaeestlasele teadaolevalt viivad sahkerdamise niidid Võru linna juhtkonda. Võru linna esindaja spordikooli hoolekogus on Juri Gotmans, kes oli ka uue direktori valimiskomisjonis. Uueks direktoriks valiti Karel Saarna, kes oli varem Rõuge vallavolikogu esimees. Mis roll oli Gotmansil spordikooli sahkerdamises, näitab aeg.

Spordi valdkonnaga tegeleb Võru linnavalitsuses korruptsioonis süüdi mõistetud abilinnapea Sixten Sild. Nii Allas, Gotmans kui Sild kandideerisid valimistel sotside nimekirjas.

Kommentaarid

Viimased uudised