Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa Rajaleidja keskus korraldab 3. oktoobril Võru Kandles laste ja noorte arengu toetamist käsitleva konverentsi „Kui palju peab painduma?“, kus on fookuses täiskasvanute paindlikkus suhtes hariduslikku erituge vajavate lastega.

„Lapse ja täiskasvanu vahelises suhtes on juhtroll täiskasvanul, kes peaks lähtuma lapse arengust, vajadustest ja ootustest. Sageli küsitakse aga, kus on see lõplik piir ja kui palju peaks painduma? Seda teemat käsitlemegi eri vaatepunktidest juba kolmandat korda toimuval Võrumaa Rajaleidja keskuse konverentsil,“ ütles Võrumaa Rajaleidja keskuse juht Mereli Mändmets.

Konverentsil esinevad ning jagavad oma kogemusi erinevate haridusvaldkondade esindajad. Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli direktor Erle Põiklik kõneleb oma pikaajalistest kogemustest töös eriliste lastega ning millised on selles töös vajadused ja võimalused.

Hariduslike erivajadustega laste toetamisest haridusasutustes läbi ajaloo ning tänastest suundadest annab ülevaate haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna peaekspert Jürgen Rakaselg.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse psühholoog Ada Kiipus keskendub oma ettekandes emotsionaalsele turvalisusele ning viisidele, kuidas seda luua ja hoida. Järvamaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Sirli Kriisa käsitleb põlvkondade vahelisi erinevusi ning olulisi aspekte, mida peaksime teadma ja rakendama eri generatsioonide suhtluses ja koostöös.

Konverents on suunatud kõikidele täiskasvanutele, kelle igapäevatöö on seotud laste ja noortega. Samuti on oodatud lapsevanemad ja alles spetsialistiks õppivad tudengid.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised