Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru kesklinnas pandi täna veidi enne keskpäeva saed undama ja võeti maha vanad põlispuud, kuna Seminari pargist saab Seminari väljak, kuhu jäävad alles vaid üksikud puud.

Erinevalt mõnest teistest linnast, kus inimesed on puude kaitseks ahvi kombel lausa puu otsa roninud Võrus midagi sellist polnud ja puude langetamist vaadati rahulikult kõrvalt.

Enne puude langetamist piirati Seminari park aiaga ümber, et kõrvalised inimesed ligi ei pääseks ja saemehed saaks rahulikult oma tööd teha.

Enne puude mahavõtmist korjati pargi teede äärest ära vanad ümarate kuplitega valgustid ja nende postid.

Võru Katariina kiriku kõrval vana Võru mõisahoone, hilisema Võru Õpetajate Seminari (nn Käisi kool) maja vastas asuv park oligi kunagi lage turuplats, aga pool sajandit tagasi istutati sinna pärnapuud, mis nüüdseks on suureks kasvanud. Väljaku uuendamise käigus võetakse vanad puud maha ning rajatakse Võru linnale uus keskväljak.

Väljaku ääres asuvad lisaks kirikule ja endisele Õpetajate seminari, praeguse Võru Gümnaasiumi hoonele veel ajalooline pangahoone ja vana pritsumaja. Pangahoonesse taheti mõni aeg tagasi ümber kolida Võru linnavalitsus, aga praegune linnavalitsus läks jahtima endist Maavalitsuse hoonet, mida nad riigilt ei saanud ja jäid hoopis pika ninaga. Pangahoone seisab juba aastaid poolenisti tühjalt ja tähendab linnale igal aastal kümneid tuhandeid eurosid kulu.

Videot puude mahavõtmisest vaata allpool.

Viimased uudised