Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru kesklinna kool

Võru Kesklinna Kool on üks 22-st Eesti põhikoolist, mis neljapäeval valitsuses kinnitatud investeeringukava kohaselt läheb järgmisel aastal kapitaalremonti.

„Täna tuli lõplik hea uudis ära, et Võru Kesklinna Kool on kantud põhikoolivõrgu investeeringute kavasse,” rääkis Võru linnapea Anti Allas Lõunaeestlasele. „Toetust antakse meile 2,56 miljonit eurot, circa pool miljonit eurot tuleb veel sinna juurde lisada.”

Investeeringutoetuse saamiseks tuli omavalitsustel anda kinnitus, et toetusraha kasutamise tulemusel väheneb põhikooli poolt kasutatav pind ühe õpilase kohta. Ka Võru Kesklinna Kool peab tulevikus ära mahtuma peaasjalikult oma praegusesse peahoonesse.

„Enamus koolist koondub peamajja,” kinnitas Allas. Praegu tunneli kaudu peahoonega ühendatud kõrvalmajja jääb aastaks 2022 üksnes kooli söökla ning ka õuel asuv poiste tööõpetuse hoone jäetakse kooli poolt maha.

Remondi ajaks kolib kool välja

Kooli remondiga on praeguste plaanide järgi kavas linnapea sõnul alustada järgmise aasta alguses.

„See maja läheb remonti kõige varem 2018 jaanuar ja kõige varasem aeg, mil kool saab remonditud, on 2018 september. Pigem aasta lõpp,” ütles Allas.

Kuna mahukat ehitustööd pole võimalik suvepuhkuse jooksul ära teha, tuleb koolil tuleval aastal õppetöö valdavalt asenduspindadel läbi viia.

„Majas toimub väga intensiivne ehitustöö ehk siis kogu maja kolitakse välja – Täiskasvanute gümnaasiumisse ja „Jussikese” lasteaeda,” lausus Allas.

Kokku kinnitas valitsus kinnitas neljapäeval 55,3 miljoni euro eraldamise investeeringuteks 22 omavalitsuse põhikoolidele. Investeeringute abil saavad omavalitsused koolid, mis vastavad eelseisvate aastakümnete vajadustele – paraneb õppekeskkond ning vähenevad kulud hoonete ülalpidamisse, mis lubab suunata rohkem raha hariduse sisulistesse tegevustesse.

Põhikoolivõrgu korrastamiseks toimub vähemalt kaks taotlusvooru. Alanud aastal avaneb ka teine voor, kuhu oodatakse taotlusi omavalitsustelt, kes korrastavad oma koolivõrku. Kahe taotlusvooru investeeringute maht koos omaosalusega on kokku ca 106 miljonit eurot.

Vaata jutuajamist Anti Allasega järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised