Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskerakonna Võru piirkonna esimees Anneli Ott ütles Lõunaeestlasele, et sotsid avaldasid soovi koalitsiooni moodustamise osas läbirääkimisi pidada ning esimene kohtumine leiab aset selle nädala reedel. Keskerakond soovib endale volikogu esimehe kohta ja võimalusel Jüri Miksi jätkamist Võru Vee juhina.

Anneli Ott, mis seisus läbirääkimised on?

Esimene kohtumine SDEga oli meil valimistulemuste selgumise järel, kui soovisime õnne võitjatele, rääkisime põgusalt tulemustest ning Anti Allas ja tema meeskond avaldas soovi pidada läbirääkimisi võimaliku koostöö osas. Loomulikult saame aru, et neile antud mandaat lubab moodustada uue linnavalitsuse ka ilma partnerit kaasamata, kuid üldjuhul siiski ei ole selline praktika hea tava ning poleks poliitiliselt mõistlik. Keskerakond saavutas valimistel Võru linnas teise tulemuse, parandasime oma positsiooni neljandalt kohalt teiseks, säilitades kolm kohta volikogus. Tulemus näitab, et meie valija on kindlalt meiega ning on rahul tööga, mida möödunud neljal aastal oleme Võru koalitsioonis teinud. Sisuliste läbirääkimistega jätkame reedel.

Milliseid kohti Keskerakond koalitsiooni minnes soovib?

Üldjuhul on nii, et enim hääli saanud nimekiri saab linnapea koha ning volikogu esimehe kohta pakutakse koalitsioonipartnerile, kes valijate toetuse osas järgmine. Seda traditsiooni jälgides me ka läbirääkimistele lähme ja seda ka juba esialgses konsultatsioonis põgusalt arutasime. Meie linnapeakandidaat valimistel oli Ülo Tulik, kuid kuna SDE valimistulemus annab neile tugeva positsiooni ka ametikohtade jaotuses, siis on meie soov volikogu esimehe koht. Millised ametikohad linnavalitsuses ja millised volikogu komisjonide kohad võiksid Keskerakonnal olla, sõltub juba läbirääkimistest. Siinkohal loodame, et saame Keskerakonna programmi ellu viia nii, et meie inimesed saavad kaasa rääkida ka linnavalitsuse igapäevatöös.

Kas vastab tõele, et Jüri Miks jäetakse võimuliidust välja?

Jüri Miks kogus valimistel meie nimekirjas teise tulemuse ja on valitud volikokku. Kindlasti ei peeta läbirääkimisi eraldi persoonidega, vaid ikka kogu Keskerakonna fraktsiooniga. Uus volikogu, uus mandaat valijatelt muudab ka meie eelmise koalitsiooni positsioone, sellega peame arvestama. Koalitsiooni läbirääkimistel lähtutakse ühisosast programmides ning kohad jagunevad erakonniti. Kes on see isik, kes millisele ametikohale kinnitatakse, selle otsustab ikka erakond, kelle koht see koalitsioonilepingu järgi on. Jüri Miks on avaldanud soovi Võru Vee juhina jätkata, kuid kui ka SDE seda kohta soovib, peame antud olukorras sellega tõenäoliselt arvestama. Jüri Miksi personaalküsimus see kindlasti pole.

Kes sellisel juhul Võru Vee juhiks saab?

See sõltub, kas see koht saab koalitsioonilepingu alusel Keskerakonnale või SDEle. Kui jääb Keskerakonnale, jätkab Jüri Miks, SDE kandidaati mina täna öelda ei tea.

Küsis IRJA TÄHISMAA.

Viimased uudised