Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabriku-Liiva nurgalt pöörab uus trass Tamula järve poole. Foto: M. Udras

Soojaettevõtja Danpower Eesti AS alustab aprillis kaugküttevõrgu ehitustöödega Võru linnas, mis toovad kaasa ajutisi liikluspiiranguid. Tööde käigus rekonstrueeritakse amortiseerunud kaugküttetorustikke ja ehitatakse välja torustikud uutele klientidele.

Danpower Eesti juhatuse liikme Juhan Aguraiuja sõnul rekonstrueeritakse ehitustööde käigus kaugküttetorustikud, mis asuvad Kooli tn 1,3,5 paiknevate korrusmajade vahel ning Põllu tänava ja Räpina maantee ristmikul, samuti ehitatakse ühendustorustikud uutele klientidele Kreutzwaldi, Liiva, Vabriku, Petseri, Lembitu ja Põllu tänavatel. „Danpower ehitab sel aastal kokku 1,1 km kaugküttetorustikke. Ehitustööde käigus vahetame välja ligi 300 m amortiseerunud betoonkanalites torusid, asendades need kaasaegsete eelisoleeritud torudega. Ülejäänu, ligi 800 m, moodustab uutele klientidele mõeldud torustik. Kokku saavad projekti tulemusel mugava ja soodsa toasooja 11 hoonet kogutarbimisega ca 800 MWh aastas. Uute klientide seas on näiteks kauplus A 1000 Market, MTÜ Toetuskeskus Meiela ning Võru Ekaterina kirik,“ lisas Aguraiuja.

Ehitustöödega alustatakse aprilli esimesel nädalal Vabriku tänavalt. „Tööde käigus esineb ehituspiirkondades lühiajalisi liikluspiiranguid, mistõttu palume liiklejatel kindlasti järgida ajutisi liikluskorraldusmärke. Kohalikele elanikele on ehitustööde ajal ligipääs oma kinnistutele siiski tagatud,“ kinnitas Aguraiuja. Soojustorude asendamisega ja ehitamisega kaasnevad paratamatult soojuskatkestused, seega on parim aeg kaugküttevõrgu renoveerimiseks just kevadel ja suvel, mil ilmad soojemad ning ruume kütta pole tarvis. Ehitustööde tõttu esinevatest soojuskatkestustest teavitatakse hoonete haldajaid ja majaomanikke eraldi ette. Tööd on planeeritud valmima septembriks.

Danpower palub võimalike ebamugavuste pärast vabandust ja palub linnaelanikelt mõistvat suhtumist.

Ehitustööd teeb ettevõte AS Magma, kes on Danpoweri pikaaegne ja usaldusväärne koostööpartner. Näiteks ehitas AS Magma 2013. aastal Kreutzwaldi tänava magistraali, samuti valmis nende töö tulemusena 2017. aastal Luha tänava peatorustik. Omanikujärelevalve eest vastutab ettevõte Infragate Eesti AS.

Kaugküttevõrgu rekonstrueerimisse ja laiendamisse investeeritakse kokku ligi 490 000 eurot, millest 235 600 eurot katab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Ülejäänud summa panustab Danpower oma vahenditest ja liitumistasudest. „Danpower väärtustab keskkonnahoidlikku soojatootmist. Investeeringud kaugküttevõrku parandavad meie kõigi elukeskkonda – projekti tulemusel vähenevad CO2 heitmed ligi 190 tonni võrra ning soojuskaod ligi 100 MWh võrra aastas,“ selgitas Aguraiuja.

Kaugküte on puhtaim ja tõhusaim viis kütta tiheasustusega piirkondades paiknevaid korter- ja eramajasid, avalikke ja ärihooneid. Juhul kui kinnistuomanikel on huvi kaugküttega liituda, siis palutakse võtta ühendust Danpower Eesti müügi- ja kliendisuhete juhi Maire Udrasega e-posti aadressil Maire.Udras@danpower.de või helistades 5887 7226.

Viimased uudised