Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Homme 22. oktoobril kell 12.30 toimub Võru Instituudis konverents „Perekonnanimede seosed teiste nimedega“. Osalevad Eesti perekonnanimeraamatut koostavad teadlased, nimeuurijad Soomest ja Karjalast ning suguvõsauurijad.

Ajaloolane Terje Lõbu räägib Eestiga seotud teadlaste ja maadeuurijate nimedest maailmakaardil. Ajaloolane ja nimeuurija Fred Puss räägib taaskasutatud perekonnanimedest, see on viisidest, kuidas Eesti talupojad 200 aastat tagasi alanud üldise nimepaneku käigus said endale juba kasutuses olevaid vabade, aadlike ja maailmas tuntud isikute perekonnanimesid.

Albert Ludwig Roine Rahvusarhiivist räägib nimede arvutituvastusest vanades käsikirjades. Keeleuurija Enn Ernits annab ülevaate Eesti juutide perekonnanimedest enne Teist maailmasõda. Võrumaa teemana on seekord kavas Vastseliina perekonnanimed, muudelt aladelt Ida-Harjumaa perekonnanimed, vanad perekonnanimed Ida-Soomes ja karjalaste perekonnanimed. Vaheldust pakub palindroomide ehk tagurpidinimede fenomen eestlaste perekonnanimistus.

Konverents on jälgitav veebis, seda registreerunud osalejatele. Veebiülekande salvestuse link tehakse pärast konverentsi avalikuks. Nagu tavaks, jõuab peetud ettekannete materjal teadusartiklitesse.

Võru Instituudi teaduskonverents on toimunud igal sügisel alates 1997. aastast. Tänavu on kaaskorraldajaks Eesti Keele Instituut.

Kommentaarid

Viimased uudised