Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tair Linnas ja Robin Laiv (keskel), Maivi Liiskmann (paremalt kolmas), Kaia Tamm (paremalt teine) ning korraldajad. Foto: erakogu

18.-20. aprillil osales kaks Võru Gümnaasiumi õpilasfirmat Riias toimunud rahvusvahelisel õpilasfirmade festivalil, kus pihustipudelites maskeeringuvärve valmistavat ja müüvat MilSprayd tunnustati parima õpilasfirma tiitliga.

Tunnustuse pälvimine on eriline, kuna näitab, et Võru õpilaste ettevõtlikkus on silmapaistev ka rahvusvahelisel tasandil. Õpilasfirmade festivalil osales kokku 46 õpilasettevõtet 12 eri riigist.

Võru Gümnaasium osales festivalil juba kaheksandat korda. Sel korral tutvustas ja müüs oma tooteid kaks firmat: MilSpray ja Katex. Õpilasfirma Katex toodab katteloorist kaitsekotte amplitele ja rõdukastidele.

Festivali auhinnagalal anti välja kuus auhinda ja eripreemiad. Lisaks parima õpilasfirma tiitli pälvimisele nomineeriti MilSpray ka parima väljapaneku ja video kategoorias. Õpilasfirma Katex märgiti ära parima õpilasfirma, müügitöö ja väljapaneku kategooriates.

Õpilasfirma MilSpray meeskonda kuuluvad Robin Laiv, Reio Metsla ja Tair Linnas. Õpilasfirma Katexi meeskonnas on Aleksander Puolakainen, Henri Vink ja Reio Vissel. Õpilasi juhendavad Maivi Liiskmann ja Kaia Tamm.

Viis aastat tagasi võitis samal festivalil esikoha Võru Gümnaasiumi õpilasfirma Labüü, mis tootis puidust labürindiga tasakaalulaudasid.

Viimased uudised