Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Katku mask Itaaliast 14. sajandist.

Pagan! Mäletate, ma kirjutasin, et põgenen koroona eest Tartu ära? Ikkagi ülikoolilinn ja küll seal teatakse targemini koroonast hoiduda. Irja Lutsar pidi ka seal elama. Kui nakatuks, siis saaks tema käest küsida, et mis nüüd teha. Et pesin küll kakskümmend korda päevas käsi (nahk juba ketendab!), aga tolku polnud miskit. Ikka nakatusin!

Nüüd tuleb see mõte maha matta, sest Tartusse tuli täna viis tükki juurde. Päris palju! Ja oleks, et nad veel ütleks, et kes täpslt nakatunud on ja kust ta nakkuse sai. Ma käisin möödund nädal Tartu Prismas. Ei tea, kas sääl oli?

Võrus pole tükk aega mitte midagit olnud, mitte ainumast nakatunut, ja see teeb mind vääääga kahtlustavaks. Et mis mõttes? Alles oli liinavalitsuses suur kolle, pea kakskümmend nakkunut, ja nüüd ei miskit! Ja Võru koolide direktorid olid ju kah mõlemad koroonas. Kuidas on võimalik, et nad seda mööda koole laiali ei tassind? Midagi on siin mäda.

Äkki on see lihtsalt vaikus enne tormi. Et täna vaatan, et koroona Võrust kadund ja lähen homme julgelt poodi kaalikaid ostma, aga siis tuleb pauk. Jälle kakskümmend näiteks. Ma kardan, et nii ongi. Parem jätan kaalikad ostmata ja vaatan, mis seal külmkapis veel järel on.

Ahjaa, üks nipp! Jummala hästi töötab. Kui teil kurgus kratsib, aga poodi minna on vaja, sest kedagi teist võtta ning toitu koju tellida ei jaksa, siis köhige enne poodi minekut kopsud tühjaks ja minge siis nagu õige mees või naine kunagi!  Ma ise teen alati nii. Kohe meelega sunnin end köhima ja siis ragistan nii, et kopsudes valus. Poes ei tule siis kunagi köhatunnet peale. Noh, kui tulebki, siis saab alati välja joosta ja nuka taga köhida. Aga muidu on mureta!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised