Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tulin täna Võru volikogu istungilt koju artiklit kirjutama ja jõudsin vaevu üle läve astuda, kui Inno küsis, kas ma juba tean, et linnapea Anti Allas on Võru linna lehte Lõunaeestlase kohta ilge paskvilli kirjutanud. Umbes et andku linnakodanikud oma käitumisega hinnang sellele „ajakirjanduseks maskeerunud portaalile”.

Nojah, eks ta ole. Mõni linnapea võib ju ette kujutada, et on hoopis preester kirikus, kes koguduserahvale kantslist manitsusi jagab. Inimesi valgeteks ja mustadeks lammasteks liigitab. Ma isiklikult usun, et linnarahval jätkub piisavalt taiplikkust, et mõista: see, kui hunt valge kasuka selga paneb ja haleda häälega määgib, ei tee temast veel tallekest. Ei anna ka Anti pastori mõõtu välja, isegi kui kõigest väest punnitab.

Mina juurdlesin koju tulles aga hoopis selle üle, et ei tea, mispärast oli linnapeal täna volikogus üle põse suur kriim. Lausa nii suur, et seda oli saali teise otsa näha. Kas oli miski teda torganud – oli näituseks oksa otsa jooksnud – või, ptüi, ptüi, ptüi, kellegagi kiskuma läinud? Äkitselt ta seepärast sinna oma kamba poiste ja tüdrukute juurde hoidiski ja enda poolt pättideks nimetatud opositsiooni iga hinna eest vältis? Kes seda teab, ega ta ju ei ütleks, isegi kui küsiks. Ajaks mingit kägu maskeerunud ajakirjandusest ja küsimus jääks vastuseta.

Vanasõna ütleb, et ülbus käib enne langust. Ja osad ongi juba aru saanud, et kes ennast sotsidega seob, seob end vanakuradi endaga. Sest nii nagu vanakuradil, nõnda on ka sotside vats täitmatu. Õgimine ei lõpe enne, kui pajal põhi peal. Näiteks Juri Gotmans, kes sotside nimekirjas volikokku sai, istus juba esimesel istungil opositsiooni pingil, justkui tahtes mõista anda, et tema seda tantsu kaasa ei tee. Siin jääb üle vaid Gotmansi ettenägelikkust kiita. Allas omalt poolt ei teinud katsetki teda enda ja sotside juurde istuma meelitada. Ka vanakurat üritab alati südametunnistusega inimesi endast eemal hoida, muidu ta ei saa nii hõlpsalt oma trikke teha ja inimestele häda ning õnnetust kaela tuua.

See, et linnapea inimesi ajakirjandust vältima kutsub, on ka täiesti arusaadav. Vanakurjale meeldib oma asju ajada inimeste pilkude eest varjus. Hoidku selle eest, kui põrgu väravasse ilmuks mõni naksakas reporter ja uuriks, mis põrguvürstil plaanis! Ta kupatataks sealt kohe minema ja läigatataks veel pangetäis keevat vett ka järele! Kõtt!

Nii et me ei ole linnapea peale pahased, absoluutselt. See täiesti loomuomane käitumine.

Nõnda palju siis selleks korraks. Eks siis näis, kuidas järgmisel korral!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised