Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänane Võru linnavolikogu istung oli õite lõbus. Kõige naljakam hetk oli see, kus linnapeaks valitud Anti Allas unustas ära, et linnapea on juba ära valitud ning tegi ettepaneku jätkata „linnapeade” valimisega, kuid oli ka teisi meeleolukaid hetki.

Näiteks said linnakodanikud teada, et Allase ja tema võitluskaaslastele ei meeldi oma peaga mõelda, sest kui volikogu siiamaani kõige tragim opositsionäär, reformikas Anti Haugas päris „kolmelt musketärilt” Allaselt, Sixten Sillalt ning Toomas Sarapuult, kuidas nad täidesaatva võimu esindajatena suhtuvad sellesse, et linna ettevõtete tasulistele kohtadele määratakse linnavolikogu liikmeid, siis tõmbasid kõik kolm suu kriipsuks ning teatasid, et kui juriidiliselt on korrektne ehk JOKK, siis võib samamoodi edasi lasta. Khm, ei kõla väga musketäride moodi, kas pole? No kas te kujutate ette, et kui tõe ja õigluse eest võitlevatelt ning au ja südametunnistust ülimaks pidavatelt Athoselt, Porthoselt ja Aramiselt oleks küsitud midagi sellist kuninga õukonna kohta, siis nad oleks öelnud, et tuleb enne kardinal Richeliue’ga nõu pidada? Nad oleks enne omaenese mõõga otsa viskunud, kui seda teinud. Selline keerutamine  oleks ühe südametunnistusega inimese puhul mõeldamatu. Aga Allas ja co, näe, keerutavad nii, et silm ka ei pilgu. Sõbrad, te arvasite, et valisite musketäre, aga ma pean teile kurvastusega teatama, et Võru linna valitsejad on musketärlusest kaugel. Kui neil musketäride looga üldse midagi pistmist on, siis tegemist on pigem salakavala Rochefort’i ja tema kaaskonnaga. Seega kinnitage rihmad, sest rochefortid ja richelieud juba teavad, kuidas endale ja oma sõpradele taskuid täita. Linnaettevõtete nõukogud annavad selleks kenakese võimaluse.

Naljarubriiki kuulub ka Võru uus majandusala linnapea Toomas Sarapuu, kes hoiatas enda tutvustuskõnes juba ette, et vajab oma ametis linnapea Anti Allase abi. Nii et ärge siis, võrukad, imestage, kui linna majandusel nüüd kui lehmal libedal jääl minema hakkab. Mitte et sotsidel väärikat majandusala abilinnapeakandidaati olnud poleks. No kes see Juri Gotmans siis on? Mitmekümneaastase Haanja vallavanema kogemusega mees, Eesti üks staažikaim vallavanem, passinuks Võru majandusala abilinnapeaks ideaalselt. Tema lükati aga nagu niuhti kõrvale, et teha koht vabaks 35-aastasele noorele maailmarändurile, ja nüüd kükitab Gotmans solvunult (või lihtsalt lõbu pärast, sest seal on kõvasti lõbusam kui surmtõsiste sotside ja keskerakondlaste leeris?) volikogu opositsiooni pingil.

Selline kena algus siis linnavalitsemisele. Volikogu aseesimeheks volikogu kogemuseta mees, abilinnapeaks samuti kogemuseta noormees ning selleks kaugeltki mitte parim kandidaat, kes tunnistab ka ise, et ega ta sellest majandusest suuremat ei jaga ning võib vajada linnapea abi. Eks ta ole. Kuidas see sotside loosung nüüd oligi? Üks kõigi, kõik ühe eest? Nüüd siis saabki Anti Allas näidata, kuidas ta ilma Kalev Ilveseta linna majandusasju Toomas Sarapuu eest ajama hakkab. Kui ta muidugi oskab ja suudab. Meil, linnakodanikel, jääb üle vaid piip ja prillid hoida ning, nagu linnapea soovis, vabatahtlikult linnavalitsuse töösse panustada. Ega muud ei jää üle!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised