Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Algasid võimukõnelused Isamaa ja Reformi vahel valitsuse moodustamiseks. Sestap tasub jälgida, mida räägivad reformikad isamaalaste kohta.

Reformikas Aarne Veedla näiteks kirjutas sotsiaalmeedias:

Allar Jõks ei ole kindlasti inimene, keda peaks kuulda võtma. Ma arvan, et meil on kõik tema osas meeles. Seepärast tuleb kõikidesse nendesse Reinsaludesse, Vaheritesse, Partsidesse ja Jõksidesse suhtuda suure ettevaatusega.

Koalitsiooni loomine ei seisne peaministri tagasiastumises. Peaminister astub tagasi siis, kui uuel koalitsioonil on eesmärgiks peaministri vahetus. Kui sellist eesmärki pole, siis peaminister tagasi ei astu. Kui seda aga jätkuvalt nõutakse, siis on eesmärk ära võtta istuvalt peaministrilt võimalus pöörduda presidendi poole erakorraliste valimiste väljakuulutamiseks, kui näiteks lõpuks ikkagi koalitsioonist asja ei saa.

Peaminister ei tohiks loobuda mitte ühestki oma privileegist. See ongi põhiseaduse mõte, et killustatud Riigikogu juures oleks võimutsentrum, mis võib pöörduda presidendi poole, et saada mandaat rahva käest, valimaks vahekohtunikuks poliitilises kriisis valijad. Isamaa eesmärk on olnud 6 aastat järjest eesti rahva tahte eiramine! Aitab nüüd.

Viimased uudised