Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: vbl Ardi Hallismaa

Sel pühapäeval peetaval võidupüha paraadil saab Narva Peetri platsil näha nii Eesti kaitseväe kui ka liitlaste lahingutehnikat.

Koos tuhande osalejaga Eestist ja liitlasriikidest saab paraadplatsil näha tanki Challenger 2, liikursuurtükki K9, lahingumasinaid CV90, Warrior ja AMX10, soomusmasinaid Sisu, Mastif ja Griffon. Lisaks ka Ühendkuningriikide mitmikraketiheitjat M270.

Pidupäev algab 23. juunil kell 7:00 lipuheiskamisega Narva linnuses, millele järgneb pärgade asetamine Narva Garnisoni kalmistul ja võidutule ühendamine. Võidutuli ühendatakse Tori kirikus süüdatud mälestustulest ja 22. juuni õhtul Narva Peetri platsil süüdatud muinastulest.

Päeva tippsündmus, paraad Narva Peetri platsil, algab kell 11.00 Vabariigi Presidendi saabumisega, kuid üksused hakkavad rivistuma juba pool tundi varem.

Narvas rivistuvad üles kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad Kirde maakaitseringkonnast. Platsil saab marssimas näha Kirde maakaitseringkonna snaiprirühma ja võitlusgrupi võitlejaid.  Liputoimkondadega osalevad paraadil Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja valveteenistus. Tänavused tuletoojad on Kaitseliidu parimad laskurid. Kaitseliidu küberkaitseüksus viib võidutule küberruumi, et seda oleks võimalik jälgida üle maailma.

Narvas marsivad ka partnerid politsei- ja piirivalveametist, vanglateenistusest ning päästeametist ja päästeliidust. Liitlasriikidest osalevad paraadil esindused Soomest, Leedust, Lätist, Taanist, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriikidest, Prantsusmaalt ja Rootsist.

Marsiviise mängivad kokku kolm orkestrit – Pärnumaa maleva orkester, Tallinna maleva ja Jõgeva maleva ühendorkester ja sõjamuuseumi sõjaväeorkester. Lisaks saab paraadil näha ka Sakala maleva torupilliüksust.

Paraadi peaproov peetakse Peetri platsil 22. juunil algusega kell 20:00. 22. juunil kell 10 alustatakse Peetri platsil Võidupüha paraadi ettevalmistustega, mistõttu alates kella 8.00-st suunatakse piirile suunduvad bussid Puškini 22 peatusesse ning piiripunkti pääseb jalgsi mööda platsi servasid. Kuivõrd piiripunkt jääb paraadi alale, siis 23. juunil kell 9.30 kuni 12.30, vahetult paraadi toimumise ajal, ei pääse inimesed Narva piiripunkti ega saa piiri ületada. Ligipääs piiripunktile taastatakse paraadi lõppedes.

Viimased uudised