Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius kutsub üles kaotama kõik koroonapiirangud, kuna Omikroni variant ei kujuta ohtu vaktsineeritutele ja vaktsineerimata inimesed „on oma valiku teinud”.

„On aeg hakata elama koos viirusega, mis pole enam eriti ohtlik,” märkis Šimašius sotsiaalmeedia postituses.

Olukorras, kus Leedus purunevad praegu nakatumiste rekordid, pole ettevõtete tegevuse piiramine enam Šimašius väitel õigustatud. Tema sõnul on viirus nüüd igal pool aga inimesed ei sure massiliselt, nad ei satu haiglasse. See tähendab, et Omikroni variant on leebe.

Liberaalse linnapea väitel ei kujuta viirus endast vaktsineeritutele enam mingit ohtu. „Me ei pea tähtsustama vaktsineerimata inimesi, kuna nemad on oma valiku teinud,” lisas Šimašius.

Mitmed Leedu linnad on kehtestanud eraldi piirangud ürituste korraldamisele. Vilnius aga seda teed ei lähe. Kui valitsus peaks kehtestama karantiini, siis läheb Vilnius sellega kaasa, kuigi sellise sammuga ei nõustuta. Samuti välistas linnapea koolide distantsõppe.

Šimašius soovitas valitsusel kasutada rohkem kiirteste nende puhul, kes kahtlustavad nakatumist ning kutsus tööandjaid üles jagama töötajatele tasuta teste.

Enne seda ütles president Gitanas Nausėda, et Leedu peaks loobuma koroonapassidest, kuna neist pole enam mingit kasu. Omikroniga nakatuvad ühtviisi nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed.

President Nausėda ütles, et inimeste kunstlik jagamine nende vahel, kes saavad teatud teenuseid kasutada ja kes mitte ainult lõhestab ühiskonda ning aitab vähe kaasa pandeemia kontrollimisele.

Viimased uudised