Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Kolmapäeva, 22. novembri õhtul kell 19.08 teatati, et Viljandis Kullamäe tänaval süttis elumaja köögis pliidi alla pandud küttematerjali hoiukast.

Päästjate saabudes selgus, et kastis olid olnud süütetabletid, millega ahju all tule süütamisel oli ilmselt säde kasti lennanud ning ülejäänud süütetabletid süüdanud.

Pliidi alt leeke märganud naine viskas tulele nõuga vett, korjas hõõguvad tabletid kühvlile ja viis välja. Päästjad veendusid tuleohutuses. Hooletus kütteseadmete kasutamisel on talvisel ajal sage tulekahjude põhjus.

Põlengust annab alati varakult märku igas elamus või korteris kohustuslik töökorras suitsuandur. Eelmisel nädalal kontrollisid päästjad ja inspektorid Viljandimaa kodudes suitsuanduri olemasolu. Kokku kontrolliti 225 kodu. Töökorras suitsuandur oli olemas 186 kodus (82,7%). Puudus töökorras suitsuandur 31 kodus (13,8%), mis tähendab, et elude päästmiseks mõeldud anduri patareid olid tühjad, seade polnud kinnitatud lakke või oli anduri kasutusiga ületatud. Täielikult puudus andur 8 kodus (3,5%). Puudustega kodudega tegelevad päästjad edasi kodunõustamiste või inspektorid järelkontrolli vormis.

Viimased uudised