Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valgas

Teisipäeva, 3. märtsi õhtul kell 17.54 teatati, et Viljandi vallas Saarepeedi külas Videviku teel toimus kortermaja korteri köögis plahvatus, mille tagajärjel purunes elutoa aken.

Päästjad selgitasid, et halvasti ühendatud gaasiballooni reduktori tõttu oli ruumidesse imbunud gaasi, mis oli järsku põlema lahvatanud. Tulekahju õnneks ei tekkinud ja köögis olnud inimene viga ei saanud. „Sisuliselt plahvatuse epitsentris terveks jäänud inimene liigitub sellist laadi õnnetuste tagajärgede puhul hämmastavate nähtuste hulka,“ ütles Viljandi vanemoperatiivkorrapidaja Ivo Piir. Lekkinud balloon toodi välja ja elanikule anti nõu kutsuda gaasiseadmete ja ballooni kontrollimiseks ning turvaliseks ühendamiseks koju spetsialist.

Naabrite ohutuse kontrollimisel avastati korter, kus oli kõrge vingugaasi tase (60-70 ppm-i). Selgus, et suletud siibriga ahjus põlesid puud. Siibrid avati ning tõenäoliselt päästeti sellega elanikust vanema daami elu. Tema poeg lubas edasiste õnnetuste ärahoidmiseks hankida emale vinugaasianduri. Vingugaas on lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine gaas, mis võib halva tõmbe või liiga varakult suletud kütteseadme siibri tõttu ruumidesse imbuda. Rohkem infot www.vingugaas.ee.

Kommentaarid

Viimased uudised