Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu kiitis heaks Eesti Kultuurkapitali seaduse muudatused, mis võimaldavad üheaegselt toetada mitut kultuuriehitist. Kultuurikomisjoni liikme Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa (Isamaa) sõnul võimaldab see heaperemehelikku käitumist ja riiklikult tähtsate kultuuriobjektide kiiremat rajamist.

Ladõnskaja-Kubitsa sõnul tähendanuks seaduse muutmata jätmine, et riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamiseks ette nähtud vahendid ei leiaks vajalikku rakendust. „Projektid on erinevas järgus. Seadusemuudatus võimaldab toetada pingereas tagapool asuvat objekti varem kui eespool asuvat objekti juhul, kui pingereas eespool oleva objekti ettevalmistus ei võimalda toetuse eraldamist,“ kirjeldas Ladõnskaja-Kubits olukorda.

„Sisuliselt toome me kultuuriobjektide rahastamisse senisest rohkem paindlikust. Me võimaldame lisaks pingerea esimesele kahele objektile toetada samaaegselt ka järjekorras järgmist. See tähendab, et varem oleks võimalik asuda toetama pingereas kolmandal kohal asuvat Arvo Pärdi nimelist muusikamaja Rakveres. Ühtlasi annab see lootust, et järjekord võib  jõuda ka Tallinna Filmilinnakuni tunduvalt varem, kui vana kava kohaselt,“ ütles Ladõnskaja-Kubits. „Mul on hea meel, et valmistades seda eelnõud suutsime näidata head koostöövõimet ministeeriumi, komisjoni ja pingereas seisvate objektide esindajate vahel,“ lisas ta.

Viimased uudised