Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viie lapse isa, MTÜ-de Eesti Lasterikaste Perede Liit ja Lasterikkad Isad liige Andrus Tamm kutsub Õhtulehes avaldatud kirjas asendama presidendi balli heategevusega.

„Nüüd on tõusnud kära, et peaminister ei lähe 24. veebruaril presidendi vastuvõtule, kuna soovib peale paraadi veeta aega oma perega. Tehakse etteheited nagu oleks tegu pühaduserüvetamisega. Halleluuja! No kuidas küll nii?! Luuakse vandenõuteooriaid, et must (või pagan teab, mis värvi) kass on jooksnud peaministri ja presidendi vahelt läbi, tuuakse võrdlusi Jüri Ratase ja Edgar Savisaare vahel, sest viimati nimetatugi ei käinud vastuvõttudel jne. Aga tähele ei panda ühte – et ka peaministril on pere,“ kirjutab lapsevanem.

Tamm lisab, et Ratasel sündis lõppeval aastal perre neljas laps ja ta on pidevalt oma töökohustuste tõttu perest eemal.

Presidendi vastuvõtule, mida ka pingviinide paraadiks kutsutakse, ei lähe erinevatel põhjustel ka teisi poliitikuid, sest eelistavad olla koos oma pere või aatekaaslastega.

„Kas tõesti on nn presidendiball nii tähtis, et sellest kõrvalejäämine tekitab negatiivseid emotsioone? Kas eelistus olla oma perega Eesti sünnipäeval on riiklik kuritegu? Ei ole ju! Ja kas ongi presidendi vastuvõtt nii oluline, et see peab olema igal aastal ja sellele kulutatakse vägagi märkimisväärne summa raha? Näiteks 2018. aasta presidendi vastuvõtu eelarve oli 400 000 eurot, millele võib lisada juurde külaliste kulud alates ballikleitidest kuni kohalesõiduni. Võrdluseks toon siia juurde, et samal aastal kogus Jõulutunnel suure vaevaga ja väikeste annetuste kaupa 331 622 eurot,“ seisab kirjas.

Kommentaarid

Viimased uudised