Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru tänav

Põlvas on lõpusirgele jõudnud mullu suvel alanud ning talveks pooleli jäänud Võru tänava rekonstrueerimine, mis on nii elanikele kui kohalikule võimule üksjagu peavalu valmistanud.

Teisipäeval pressiti tänava sõiduteele teist asfaldikihti ning kuigi kõik senised tähtajad on ammu ületatud, jõutakse töödega ilmselt ühele poole maikuu lõpuks.

„Töövõtja on hakanud kõvasti pingutama, täna [teisipäeval] tuleb maha teine kiht asfaldit ja tundub, et kui nad samas tempos jätkavad, siis mai lõpuks saavad valmis,” rääkis Põlva abivallavanem Martti Rõigas Lõunaeestlasele.

Võru tänava ehitusega seotud probleemid algasid mullu suvel, kui peatöövõtja, OÜ RoadWest jäi graafikust poolteist kuud maha ning novembri alguses maha sadanud lumi muutis tööde lõpetamise eelmise aastanumbri sees võimatuks.

„Muidugi peab vabandama vallarahva ees, et see asi on nii kaua aega võtnud, aga töövõtja on vahepeal kõvasti jänni jäänud,” lausus Rõigas.

Tänava rekonstrueerimise tähtaeg oli mullu 12. detsember, kuid talve alguseks jõuti esimene asfaldikiht kanda vaid osale sõiduteest.

Nädal enne uue tähtaja saabumist on ehitajal jäänud pärast sõidutee asfalteerimist veel maha laduda tänavakivid ja joonida sõidutee. „Tänavakivi alused on vastu võetud, nende tihedused kõik vastavad [nõuetele] ja nüüd ongi vaja kiireid käsi, et need maha laduda,” ütles Rõigas.

Järg J.Käisi tänava ja keskväljaku käes

Kui Võru tänava rekonstrueerimine jõuab enne suve lõpule, siis järge ootavad Põlvas tänavu veel mitmed suured taristuinvesteeringud.

Vallavalitsus valmistab ette riigihanget J.Käisi tänava rekonstrueerimiseks, et teha korda Põlva linna Tartu-poolne sissesõit. Samuti saavad tänavusel tee-ehitusperioodil Rõigase kinnitusel mustkatte alla mitmed vallateed.

„Loomulikult kõige suurem töö saab olema keskväljak. Selle hange on ettevalmistamisel,” lisas Rõigas.

Vaata videolugu Võru tänava ehituselt.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised