Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kiirabiauto

Sireenihuilgega sõitis kolmapäeva lõunatunnil Lõuna-Eesti haigla õuele Võru kiirabi kõige uuem kiirabiauto, 100 000 eurot maksev „Katariina”.

„Meil on kolm kiirabibrigaadi, mis peavad olema ööpäevaringselt töös ja aeg-ajalt tuleb ikka masinaid uuendada – see on tavapärane sõidukite uuendamise protsess,” rääkis ASi Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask Lõunaeestlasele.

Koos kolmapäeval saabunud uue Volkswageniga on Võru maakonda teenindaval Võru kiirabil kasutada kokku seitse masinat.

Neist kolm teevad igapäevaseid väljasõite abivajajate juurde Võrust ja Antslast, kolm seisavad varus ning üks teeb transpordisõite Võru ja Tartu haiglate vahet.

Vaski andmeil teevad Võrus asuvad kaks kiirabibrigaadi ööpäevas kahe peale kokku keskmiselt 18-20 väljasõitu. Antsla kiirabiauto stardib kohalt keskmiselt 4-5 korda ööpäevas.

Kuigi Antsla kiirabil on tööd vähem, on seal kohalolu Vaski kinnitusel vajalik nii praegu kui ka tulevikus. „Kuna vahemaa [Võrust] on nii suur, siis on strateegiliselt mõistlik kiirabibrigaadi Antslas hoida,” ütles ta.

Tulevikuplaanid seotud Põlvamaaga

Lõuna-Eesti Haigla osutab kiirabiteenust küll Võru maakonnas, kuid perspektiivis loodetakse teenusega jõuda ka Põlvamaale.

„Häirekeskus võib neid ka teistesse maakondadesse suunata ja meie kiirabid viivad näiteks ka patsiente vahest Põlva haiglasse või Antsla kiirabi näiteks Valga haiglasse,” selgitas Vask. „Liikumistrajektoor võib olla kogu Kagu-Eesti.”

Arvestades, et ületulevast aastast on oodata muutusi nii kiirabisüsteemi korralduses kui ka rahastuses, pole võimatu, et Võru kiirabil õnnestub laieneda näiteks Põlvamaale, kus praegu osutab teenust Tartu kiirabi.

„Meie ambitsioon oleks muidugi pakkuda kiirabiteenust ka natuke laiemalt, võib-olla ka Põlva maakonnas kui see võimalus meile antakse,” lausus Vask.

Praegused kiirabiteenuse osutamise lepingud kehtivad 2018. aasta lõpuni ning seejärel on riigil kavas anda kiirabiteenuse korraldamine terviseameti käest haigekassale.

Vaata videolugu uue kiirabiauto tulekust.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised