Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

läti piir

Politsei- ja piirivalveamet seadis esmaspäeval Eesti-Läti piiril sisse ajutise piirikontrolli, et hinnata enda valmisolekut puhuks, kui Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal tuleb Schengeni režiimis puhkepaus võtta.

Võrumaa lõunaservas Vastse-Roosas, kust viib läbi viimasel ajal tihedamaks muutuva liiklusega Mõniste-Ape tee, algas piiri ületavate sõidukite kontroll keskpäeva paiku.

„Meie jõudsime enne kella poolt kahteist siia,” sõnas Vastse-Roosas esmaspäeval piirikontrolli teinud Luhamaa piiripunkti piirivalvur Maris Mets.

Õhtuni välja töötas piirivalvurite esimene vahetus Vastse-Roosas sel vihmasel päeval lageda taeva all. Kella 17 paiku jõudis kohale piirivalvurite ajutiseks peavarjuks ja tööruumiks kohandatud autosuvila.

Politsei- ja piirivalveameti kinnitusel ühtegi piiriületusteed õppuse ajal ei suleta, kuid piiriületajatel tuleb olla valmis dokumentide kontrolliks. Esmaspäeva õhtul kontrolliti läbisõitvaid autosid pisteliselt ning päeva jooksul ei olnud tuvastatud ühtegi rikkumist.

„Vastse-Roosa piiripunktis on rahulik täna olnud. Inimestel on dokumendid korras olnud ja on saanud oma teekonda jätkata,” sõnas Maris Mets.

Vaata videolugu Vastse-Roosa ajutisest piiripunktist.

ARVED BREIDAKS

SAMAL TEEMAL: Eesti-Läti piiril testitakse piirikontrolli kehtestamist

Viimased uudised