Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseväe õppusel Kevadtorm sai läbi suuremate lahingoperatsioonide nädal, kus üksused harjutasid koostööd brigaadi koosseisus suuremate üksuste vastu avaramas lahingkeskkonnas. Kevadtorm jätkub järgmisel nädalal lahinglaskmistega.

Nädala jooksul etendasid üksteisele vastast 1. jalaväebrigaadi ja 2. jalaväebrigaadi üksused koos liitlastega ja õhutuletoetusega, et kontrollida oma ajateenijate ja tegevväelaste väljaõppe edukust. Mõlema brigaadi ülemad leidsid kohti, kus saaks sooritust parandada.

„Eelmine nädal oli pataljoni ja brigaadi treening, proovisime erinevaid elemente läbi ja sealt tulid välja erinevad õpikogemused. Kõik need õppetunnid mis välja tulid, on enamuses ka parandatud ja iga sooritus läheb aina paremaks ja võitlejad aina vapramaks,“ ütles 2. jalaväebrigaadi staabi ülem kolonelleitnant Lauri Abel.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus jäi oma üksuste tegutsemisega õppusel väga rahule.

„Õppusel saaks kindlasti parandada teatud taktikaliste situatsioonide lõpuni mängimist, aga samas eks see kahepoolne õppus ongi selline keeruline süsteem, mida korralikult käima panna, ja tegelikult ma arvan, et mõlemad pooled on väga hästi hakkama saanud oma ülesannetega,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

22. jalaväepataljoni ajateenijad said võimaluse USA kopteritega lennata Nurmsi lennuväljale, kus korraldati dessant sõjaväepolitsei ajateenijate positsioonidele. Kevadtorm jõudis ka Hiiumaale, kus mereväe üksused harjutasid koostöös Poola liitlastega rannakaitset.

Sel nädalal toimunud õppelahingutes lõid kaasa nii maaväe, õhuväe kui ka mereväe üksused, lisaks osalesid Kaitseliit ning liitlased. Peamisteks õppivateks üksusteks on 1. jalaväebrigaadi ja 2. jalaväebrigaadi pataljonid ja erialakompaniid ning sõjaväepolitsei oma allüksusega.

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kokku erinevaid kaitseväe üksuseid. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui liitlassõdurid.

Tänavu osaleb õppusel Kevadtorm kokku pea 7000 kaitseväelast Eestist, Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Poolast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Taanist ja Ühendkuningriigist. Õppuse põhitegevused toimuvad Kesk- ja Põhja-Eestis 17. maist kuni 5. juunini. Kevadtorm jätkub järgmisel nädalal lahinglaskmistega.

Viimased uudised