Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa muuseum

Võrumaa muuseumis tähistati reedel piduliku koosviibimisega 50 aasta möödumist päevast, mil kultuurministri käskkirjaga asutati Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi kodulooline filiaal Võru Koduloomuuseum.

Praegu Võru Instituudi osakonnana tegutsev muuseum jõuab uudistesse eelkõige regulaarselt korraldatavate kunstinäitustega, kuid hoogu on juurde antud ka lastele harivate programmide pakkumisega.

Muuseumipedagoog Lagle Lindenbergi sõnul elab muuseum praegu väga hästi. „Praegu on meil lapsi väga palju muuseumisse tulnud. Vahepeal oli madalseis, aga praegu on nii, et mina ei suudagi kõiki vastu võtta,” tõdes ta.

Koostöös õpetajatega on Lindenbergi sõnul loodud õpiprogramme, kus lastele tutvustatakse kodukandi nii lähemat kui kaugemat ajalugu. Näiteks tänavusel merekultuuri aastal tutvustati lastele, kuidas on elu käinud Tamula järve ümber, kuidas püüti kiviajal kala jne.

„Tihti toome ka muuseumi fondidest mingeid huvitavaid asju välja,” lisas Lindenberg.

Kuid nii nagu kolm kümnendit tagasi, on ka praegu laste peamisteks pilgupüüdjateks muuseumis luukered, mille järele lapsed alati küsivad. „Mitte midagi teha ei saa, luukered on kõige tähtsamad asjad üldse,” naeris Lindenberg.

Vaata intervjuud Lagle Lindenbergiga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised