Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Vene maaväed tungisid tänase reede, 10. mai hommikul Ukraina kirdeosas Harkivi oblastisse.

„Vaenlane tegi umbes kell 5 hommikul soomusmasinate katte all katse meie kaitseliinist läbi tungida,” teatas Ukraina kaitseministeerium.

Ühe Ukraina kõrge sõjaväeallika sõnul olid Vene väed Ukraina territooriumil kilomeetri jagu edasi tunginud.

Üks Ukraina sõjaväeallikas ütles, et Vene väed üritavad lükata Ukraina relvajõud Vene piirist kuni 10 kilomeetri kaugusele. Ukraina väed üritavad nüüd Vene vägesid tagasi tõrjuda.

Allikas teatas, et Vene väed püüavad luua Harkivi oblastisse puhvertsooni, et Ukraina väed ei saaks teha suurtükirünnakuid Venemaa territooriumile. Ühe kohaliku ametniku teatel käib 3000 elanikuga Vovtšanski linnas äge suurtükituli ning sealt ja ümbruskonnast evakueeritakse inimesi.

Meedias levisid juba varem väited, et Venemaa võib lähiajal rünnata Harkivi oblastit. Ukraina kaitseministeerium ei täpsustanud, kus Harkivi oblastis läbimurdekatse toimus. Kaitseministeerium teatas hiljem, et lõi rünnaku tagasi, kuid erineva intensiivsusega lahingud jätkuvad. Ukraina saatis piirkonda ka reservüksused, vahendab Kyiv Independent.

Harkivi oblasti territooriumi ajutise tsiviiladministratsiooni juht Vitali Gantšev ütles, et lahingud käivad mitmes kontaktjoone osas, ka piirialal.

Harkivi piirkonna sõjaväeadministratsiooni juht Oleg Sinehubov ütles reede õhtul, et Ukraina väed on kõik vastase rünnakud tagasi löönud. Sinehubov ütles, et Ukraina pole territooriumi kaotanud, vahendab Ukrainska Pravda.

Ukrainska Pravda teatas reede õhtul, et Harkivi oblasti piirialadel käivad endiselt lahingud.

Harkivi linn asub Venemaa piirist ligi 30 kilomeetri kaugusel.

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised