Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

õpilasfirmade

Värskas peeti laupäeval kolmas rahvusvaheline õpilasfirmade konkurss-laat „Ülepiiri turundus”, kus tänavu andis tooni puidust käsitöötoodete rohkus.

Värska laat oli käesoleva õppeaasta esimene õpilasfirmade laat, kus Eesti noorte ettevõtjate kõrval pakkusid omaloodud kaupa ka Petseri ja Klaipeda õpilasfirmad. Kokku oli Värska kultuurikeskusse ära mahutatud 22 õpilasfirmat.

„Selle aasta kaupade tase on väga hea,” lausus laada peakorraldaja Ingrit Kala. „Tuleb aga uusi asju peale, mille peale varem nagu ei osanud mõeldagi.”

Noori ettevõtlusele innustava organisatsiooni Junior Achievement Eesti esindaja Ander Hindremäe kiitis Värskas toimunud laata, mille toimumine näitab, et suure tahtejõuga on võimalik heal tasemel üritus korraldada.

„On äärmiselt positiivne, et ka Eesti pealinnast kõige kaugemates paikades luuakse õpilastele võimalused oma ettevõtlusteadmisi näidata ja arendada,” sõnas Hindremäe.

Laadal osalenud õpilasfirmasid hindas žürii.

Parim toode: ÕF RollCat „Kasside trenažöör”. Rustim Jusupov, Jekaterina Avramenko, Kiril Andrejev, õp Jelena Chanykova; Klaipeda Zaliakalnio gümnaasium.

Parim teenus: MF Misso Reklaamipaus „Misso piirkonna ettevõtete reklaamimine”. Andres Laur, Robin Saarniit, Claudia Manni, Anna-Marija Ehasalu, õp Madis Elismäe; Misso kool.

Parim müügistrateegia: MF PäästePITS „Pitsiga helkurid”. Karmel Jaago, Mariete Kena, õp Helena Kudre; Värska gümnaasium.

Parim väljapanek: ÕF Tørret „Kuivatatud õunad”. Anete Vabarna, Kärolin Neering, õp Külli Hiiemäe-Metsar; Viljandi gümnaasium.

Parim õpilasfirma: ÕF Fantazija „Siidist kaelasallid”. Evelina Petrauskaite, Kristina Eidintaite, Eva Simonaviciute, Evelina Pranciliauskaite, õp Aurita Šipova ja Laima Krasauskiene; Balti gümnaasium, Klaipeda.

Parim minifirma: MF Puujuurikas „Puidust pastapliiatsid ja muud puidust tooted”. Markus Villako, õp Kaia Tamm; Põlva kool.

Žürii eripreemia: ÕF WEIV, „Parim pilgupüüdja toote osas – tarretisseep”. Kristjan Joosep Jalakas, Carmen-Ly Truu, õp Ander Hindremäe; Tallinna 21. kool.

Žürii eripreemia: MF Pärand „Pärandkultuuril põhinevad tooted”. Lisette Tammisto, Moonika Talas, Triinu Tobreluts, õp Maret Vabarna; Mikitamäe kool.

Žürii eripreemia: Parim müüja – Markus Villako, MF Puujuurikas.

Räpina Paberivabriku eripreemia: ÕF Novels by Owls (Ksenia Amosova, Kristina Golovan, Erika Torm, Katerina Tsareva, õp. Svetlana Golovan; Petseri Lingvistiline gümnaasium).

Seto Käsitüü Kogo eripreemia: MF Pärand „Erinevad seto traditsioonilise käsitöö tehnikas tooted”.

Žürii koosseis: Aarne Leima (Setomaa ettevõtlusnõustaja), Diana Plakso (Põlva Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant), Mihkel Peedimaa (Räpina Paberivabriku juhataja), Ander Hindremäe (Junior Achievement Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht), Meelike Kruusamäe (õpilasfirma vilistlane).

Vaata pilte ja seejärel videot Värska õpilasfirmade laadast.

Arved Breidaks

Kommentaarid

Viimased uudised