Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valga haigla

Valga linnavolikogu otsustas reedel müüa 51 protsenti ASi Valga Haigla aktsiatest Tartu Ülikooli Kliinikumile, soovides nõnda kaasata haigla arengusse lisaraha ja saada kindlustunne tuleviku ees.

„Eks me teame, et Eesti meditsiinis on küllaltki keeruline,” rääkis Valga linnapea Kalev Härk. Ühelt poolt kasvavad tema sõnul tervishoiuga seotud kulud ning teisalt suurenevad inimeste soovid raviteenuste järele. See on kokkuvõttes viinud raviteenuste mahu kahanemisele maakonnahaiglates.

Võrgustumine regionaalhaiglaga on maakondlikele üldhaiglatele võimalus säilitada pakutavate raviteenuste maht või lükata selle vähenemine mõnevõrra edasi ning saada juurde investeeringuid.

„Kuidagi peab ju seda lõhet ületama,” märkis Härk. „On vaja leida strateegiline partner ja leppisime kokku, et Tartu Ülikooli kliinikum teise tasandi regionaalhaiglana oleks mõistlik partner Valga haiglale.”

Valga haigla aktsiatehingu maksumus on 1 000 059 eurot ja 50 senti, mis investeeritakse täies ulatuses tervishoiuteenuste parandamiseks Valgas.

„Tänu sellele saabki Valga haigla iseseisva äriühinguna investeerida tulevikus üks miljon eurot hoonete korrashoidu. Lisaks sellele oleme kokku leppinud, et 200 000 eurot investeeritakse ühiselt Valga haiglas aparatuuri uuendamisse,” rääkis Härk. Lisaks rajatakse piirilinna esmatasandi tervisekeskus.

„Üle paari miljoni euro [investeeringuid] lähema kolme aasta jooksul lisab kindlust, et Valga haigla tervishoiukeskusena on tugev ja jätkab,” lisas Härk.

Sünnitusabi säilib 2017. aastal

Praegu täielikult Valga linnale kuuluv AS Valga Haigla on teine, kuid mitte viimane Kagu-Eesti üldhaigla, kus kliinikum enamusosaluse soetab. Varem on kliinikumiga võrgustunud Võrus asuv Lõuna-Eesti haigla ning tuleval aastal peaks sama võrgustikuga liituma ka Põlva haigla.

Nii nagu Põlvas, on ka Valga haigla puhul väljapaistvamaks küsimuseks, kas seal jätkub sünnitusabi andmine?

„Hetkel on kokku lepitud, et sünnitusabi jääb ja sünnitamine on võimalik Valga haiglas 2017. aastal,” kinnitas Härk.

Samas pikemaid lubadusi selles osas ei anta, kuna linnapea sõnul ei saa haigla võtta kohustusi, teadmata haigekassa rahastust tulevikus.

„Küll aga leppisime kokku, et me teeme kõik selleks, et jätkata üldhaiglana ja otsida raviteenuste mahu jätkumist samas mahus ka tulevikus,” kinnitas Härk.

Aktsiatehing on kavas lõpuni viia veel detsembris.

Arved Breidaks

Viimased uudised