Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Eesti eurosaadik Jaak Madison paneb Euroopa Parlamandis kõneledes paika nii energeetikavolinik Kadri Simsoni kui Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni.

Lühidalt toob Madison välja selle, et liigne sõltuvus taastuvenergeetikast ning Vene gaasist on olnud Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide valitsuste süü. Ja nüüd peavad helpima kõik seda suppi, mille valitsused, eriti aga Saksa valitsus on kokku keetnud.

Ühtlasi lükkab Madison ümber väite, et peamine energiahinna tõusu põhjus on Putin. Ta märgib, et tegelik põhjus on selles, et Euroopa Liidul on olnud hullumeelne rohepoliitika. Hinnad hakkasid tõusma juba 6 kuud enne Venemaa sissetungi Ukrainasse. Probleemid olid Euroopas juba detsembris ja jaanuaris.

Putin oli Madisoni väitel päästik, aga tegelik põhjus on olnud Euroopa Liidu hullumeelne rohepoliitika viimase kahe aastakümne jooksul. Euroopas vihatakse fossiilkütuseid, vihatakse tuuma-energiat, nagu on Saksamaal. Sulgeme tuumajaamad, sest see on halb ja riskantne! Loodame ebastabiilse päikse ja tuule peale. Suurepärane idee! Minge jaanuaris Rootsi, seal on väga palju päikest! Seal on nagu Hispaanias suvel. See on väga stabiilne!

See ongi Madisoni väitel põhjus, miks anti Putinile võim Euroopaga mängimiseks. Ja see on ka von der Leyeni süü. Mida tegi Euroopa Komisjon, kui Saksamaa alustas Nord Stream 2 ehitust? Mitte midagi! Nad ütlesid, et oih, see pole poliitiline, vaid majanduslik projekt. Pole olemast majandust ilma poliitikata.

Ja see on ka teie süü, ütles Madison von der Leyeni peale näpuga näidates. Te olete vastutav selle eest, et viimase kahe aastakümne jooksul ei investeerinud Saksamaa riigi kaitsevõimesse (von der Leyen oli varem pikka aega Saksa kaitseminister). Ja nüüd ollakse üllatunud, et oih, me ei saagi Ukrainat aidata ja et venelased mängivad meiega! See on tegelik põhjus ja Putin oli vaid käivitaja, ütles Madison.

Viimased uudised