Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tsentris

Kompetentsikeskuse Tsenter teemahommikul tutvustati ettevõtjaile, millistes valdkondades ja kuidas kasutada 3D skannimist ehk kuidas päris asjad kolmemõõtmeliselt virtuaalseks ja seejärel reaalseks muuta.

Kui 3D printimine on Eestis juba üksjagu levinud, siis asjade kolmemõõtmeline skaneerimine on enamiku jaoks veel käimine tundmatul rajal.

„Teadmised [3D] skannerite võimalustest ei ole väga levinud,” rääkis Tsentri tootearenduse arendusjuht Mart Nilson Lõunaeestlasele.

Kui ülikoolidel ja suurematel firmadel on selline tehnika soetatud, siis asjade kolmemõõtmeline skaneerimine pole midagi sellist, millega enamik ettevõtjaid pidevalt kokku puutuks. Samas pakub see tehnoloogia Nilsoni sõnul võimalusi mõned ootamatud probleemid lihtsamalt lahendada.

Ent tulevikus surub asjade kolmemõõtmeline skaneerimine üha rohkem ettevõtete igapäevaellu, sest valdkondi, kus seda kasutada, on palju.

„Kasutada saab tootearenduses, käsitöö tiražeerimises, elementide lisamisel toodetele kuni arhitektuuri, masinaehituse, restaureerimise ja kõige sellise juures, mis nõuab ruumilist kirjeldamist,” ütles Nilson.

Vaata videot tsentrist.

Arved Breidaks

Viimased uudised