Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Riigihalduse minister Riina Solman esines tervituskõnega Võru Kandles toimunud Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud Võrumaa Arenduskeskuse vastuvõtul.

Solman ütles oma kõnes, et Võru pole tema jaoks võõras, sest ta on üles kasvanud Viljandis. Solman ütles, et praegune sõda on sundinud palju inimesi kodudest lahkuma ja tekitanud humaniaarkriisi. Ta tänas võrumaalasi selle eest, et nad on lahkelt sõjapõgenikke vastu võtnud ja neid aidanud.

Solman ütles, et me peame jätkuvalt toetama neid, keda see konflikt mõjutab ning püüdlema rahu poole, andmata samas sammugi järele Venemaa imperialistlikele ambitsioonidele ja pidades meeles, et Vene impeerium on läbi aegade austanud vaid jõudu ja pidanud kompromisse nõrkuseks, mille baasilt saab vastaseid edasi alandada ja rünnata.

Samal ajal peame tuletama endile meelde, et meie tulevik on meie enda kätes, ütles Solman. Peame jätkama võitlust oma vabaduste eest ning ehitama rahulikumat ja turvalisemat maailma. Peame meeles pidama, et meid ühendavad meie ühised väärtused – need on vabadus ja õigus. Oleme põhiseaduses oma kindlas ja vankumatus tahtes lubanud hoida ja kaitsta oma riiki, seista eesti keele, kultuuri säilimise nimel üle aegade. Ja mitte ainult eesti keele ja kultuuri, vaid ka rahva säilimise nimel läbi aegade.

Vaadates tulevikku ütles Solman, et ainult koos suudame saavutada väga suuri asju. Selleks, et luua parem ja turvalisem tulevik kõigi jaoks. Elagu eesti keel, kultuur ja rahvas, ütles Solman.

Siin on video:

Siin on galerii aastapäeva vastuvõtu esinemistest:

Viimased uudised