Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmeedias lööb laineid video, mis on tehtud eile Londonis ja kus on näha, kuidas terve kari mustanahalisi mehi peksab üht valget politseinikku, kes oli võtmas kinni üht kahtlusalust kurjategijat.

Videos on näha, kuidas möödakäijad teevad politseiniku peksmise ajal naerul näoga selfisid ja mitte keegi ei sekku. Inglise politseijuhid tegid pärast seda avalduse, et politseinikud pole ühiskonna peksukotid.

Pärast juhtunut võeti politseitöötaja kallal vägivallatsemisega seoses kinni kaks meest vanuses 20 ja 38 eluaastat. Politseinik ja temaga kaasas olnud naiskolleeg said kergemaid vigastusi ja haiglaravi ei vajanud.

Briti siseminister Priti Patel ütles selle peale, et tegemist on haige, šokeeriva ja häbitu juhtumiga. Politsei tegi avalduse, et politseinikud olid väljas selleks, et inimesi aidata, kui neid rünnati. Politseinikel on õigus oma tööd teha ja inimesi aidata, ilma et nad peaks kartma alandusi või rünnakuid.

Politseinike ründamise mõistis hukka ka Londoni linnapea Sadiq Khan. Politsei-vastased rünnakud on sagenenud pärast seda, kui üks mustanahaline kurjategija suri USA-s kinnivõtmise käigus ja see käivitas üleilmse rassismi-vastase kampaania. Selle taga on anarhistlikud, uusmarksistlikud ja antifašistlikud rühmitused, mis on haaramas maailmas kontrolli.

NB! Videos on häirivad kaadrid, nõrganärvilistele mittesoovitav.

Viimased uudised