Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vabadussõjas

Vaikuseminutiga kell 10.30 tähistati teisipäeval Võru kalmistul 97 aasta möödumist hetkest, mil Vabadussõja lahingutandril vaikisid relvad.

3. jaanuaril 1920 lõppes 402 päeva kestnud eestlaste võitlus on riigi eest, mis nõudis üle 6000 kaasmaalase elu. Neist 4000 langes otseses lahingutegevuses.

„97 aastat tagasi, mil vaherahu välja kuulutati, olulised lahingutegevused just idarindel käisid, mis olid Tartu rahulepingu jaoks olid väga olulise väärtusega,” rääkis Kaitseliidu Võrumaa maleva staabiülem kapten Toomas Pindis Lõunaeestlasele.

„Et kes millised jõujooned ja millised teemapunktid Tartu rahulepingusse sisse saaksid ja just Eesti poole peal väga palju oli siis ka langenuid lahingutegevuses,” lisas ta.

Pärjad asetati Vabadussõjas hukkunute Võru mälestusmärgi juurde maavalitsuse, linnavalitsuse, 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi pataljoni ja Kaitseliidu Võrumaa maleva poolt.

Eesti ja Nõukogude Venemaa jõudsid rahulepingu allkirjastamiseni 2. veebruaril, mil Tartu rahu tulemusel loobus Venemaa igaveseks ajaks kõigist nõudmistest Eesti vastu ning tunnustas Eesti iseseisvust.

Vaata pilte ja videolugu Võru kalmistult.

Arved Breidaks

Viimased uudised