Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eile õhtul harjutasid Pärnu sadamas mereväelased ja Lääne maakaitseringkonna kaitseliitlased meremiinide transporti ja sadamakaitset.

„Reaalses sõjaolukorras võib tulla ette olukordi, kus meie või liitlaste laevad ei saa silduda Paldiski sadamas ja tulebki kasutada kaugemaid ja ohutumaid sadamaid, nagu Pärnu,” ütles harjutuse läbiviija vanemleitnant Eglit Uke. Ning lisas: „Tänase õppuse oluline tulemus on see, et merevägi ja kaitseliit on saanud koos harjutada ja kontakte vahetada”.

Mereväelaste ülesanne oli õppemiinid ohutult maad mööda Pärnu sadamasse transportida ning seejärel laadida staabi- ja toetuslaev EML Wambola pardale, et hiljem õppuse käigus määratud aladel merre veesata. Kaitseliitlased pidid sadamas harjutuse vältel kogu tegevust julgestama.

Kaitseliidu Pärnu maleva rühm oli jaotatud kahte gruppi. Üks grupp julgestas ning teine tegi vastutegevust, püüdes miinide laadimist saboteerida.

Kõik rünnakud tõrjuti tagasi ning seejärel suundus EML Wambola merele.

EML Wambola (A433) kuulub Lindormen-klassi ning on ehitatud 1977. aastal. Lindormen-klassi laevad on algselt ehitatud miinide veeskamiseks. Laevadel on hea operatiivvõimekus ja meresõiduomadused.

Eesti merevägi osaleb SIIL 2022 õppusel staabi- ja toetuslaev EML Wambolaga, kahe väekaitsekaatri EML Rolandi ja EML Ristoga ning mobiilsete radarite meeskondadega. Nad harjutavad peamiselt mere mineerimist, laevade ründamist ja kaitset ning mereseiret.

Viimased uudised