Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Ardi Hallismaa

Eile 21. korda toimunud Kuperjanovi jalaväepataljoni traditsioonilise kiirrännak-võistluse Murtud Saabas võitis A-jalaväekompanii teine rühm.

1993. aastast korraldatava võistluse eesmärk oli välja selgitada pataljoni kiireim rühm jalgsirännakul. Sel korral läbisid võistlejad lahingvarustuses 19 kilomeetri pikkuse marsruudi. Distantsi hoidmiseks startisid kõik rühmad eraldi aegadel.

„Kõige raskem osa rännakust oli iseendaga võitlemine, et lõpuni pingutada. Emotsioon oli siiski kõigil hea, samuti meeskonnavaim, mis on üks kaitseväeteenistuse võludest,“ ütles rännakul osalenud reamees Andreas Kevin Põldvee.

Kiireima rühmana läbis raja A-jalaväekompanii teine rühm, kellel kulus selleks kolm tundi ja kaksteist minutit. Vaid mõneminutiliste vahedega järgnesid staabikompanii luurerühm ja C-jalaväekompanii teine rühm. Kiireim rühm sai auhinnaks jalgsirännaku sümboolset tähtsust iseloomustava vana sõdurisaapa kujulise rändkarika.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Kommentaarid

Viimased uudised