Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lasteaia lapsed bussiga tutvumas. Foto: Eesti kohtud

Aasta alguses kogusid Eesti kohtute töötajad annetusi, et saata Ukrainasse kaks väikebussi. Esimene sõiduk on soomustatud ja maskeeritud ning asus Ukraina poole teele.

Jaanuari alguses toimunud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi visiit oli emotsionaalne meeldetuletus Ukraina kangelaslikkusest. Samal päeval algatasid Riigikohtu töötajad Eesti kohtute ülese annetuskampaania, et ehitada ja sisustada Ukraina jaoks soomustatud väikebuss.

Eesmärk oli raha kokku koguda 24. veebruariks, kui sõja algusest möödus kaks aastat. „Juba varakult oli selge, et ühe bussi raha on koos, aga kuna annetusi tuli palju, pikendasime annetuste kogumise aega, et saaksime Ukrainasse saata kaks väikebussi,” rääkis Riigikohtu direktor Üllar Kaljumäe. „Ukraina on üle kahe aasta agressioonile vastu pannud – ka meie ei väsi ja toetame,” sõnas Kaljumäe.

Eile toimunud teelesaatmise üritusel said lisaks sõna Riigikohtu esimees Villu Kõve, kes rõhutas lootuse olulisust, mida ka see väikebuss loob. Respo Haagised AS esindaja Toomas Antons rääkis lähemalt väikebussi ümber ehitamisest ja soomustamisest. Muusikalise vahepalaga üles astunud Svjata Vatra solist Ruslan Trochynskyi rõhutas, et kui me ühiselt toetame ja tegutseme, siis Ukraina ikka võidab.

Väikebussiga saadeti Ukraina poole teele ka muud vajalikku (töökindad, kaitseprillid, universaalõlid jne), mida kohtute töötajad olid kogunud. Buss läheb Ukrainas meditsiinipersonali käsutusse, et sellega lahinguväljalt haavatuid evakueerida.

Sõiduki ehitas ümber ja soomustas Respo Haagised AS ning värvimaskeeringu tegid noored Tartu kunstnikud.

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised