Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Sotsiaalmeediasse on pandud video, kuidas Keskkonnaamet tegi Lõuna-Eestis latika püügikontrolli.

Amet edastas järgmise info:

Ka sel aastal tegime maikuus Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning Põlva ja Võrumaa teistes siseveekogudes tavapärasest suuremas mahus kalapüügi kontrolli. Peamiseks eesmärgiks tagada kudemisrahu latikale.

Latikas valib kudemiseks madalad kaldaalad, kus vesi on soojem ja neid tuleb sinna kokku hulgi. Kudemise ajal kala tähelepanu hajub ja on seetõttu kerge saak röövpüüdjatele.

Sel aastal avastati ja eemaldati latika kontrollikava perioodil püügilt 53 selguseta kuuluvusega püügivahendit, eelmisel aastal leiti 45. Ebaseaduslikest püügivahenditest vabastati ja lasti veekogudesse tagasi sadu isendeid, peamiselt aga ikkagi latikat.

Kokkuvõttes näitasid kontrollid, et ebaseaduslik püügitegevus latika kudemise perioodil on jätkuvalt kõrge ning tõhustatud kontrollidega tuleb jätkata järgnevatel aastatel.

Kalavarude hea seisundi tagamiseks on tõhusaim lahendus kindlustada kalade looduslik paljunemine. Siin saab kalakaitseinspektoritele abiks olla igaüks, teatades ebaseaduslikust tegevusest riigiinfo numbrile 1247.

Siin on video:

Viimased uudised