Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

24-aastane eesti noormees on pannud sotsiaalmeediasse video, kus arutleb, kas Eesti eest on mõtet minna sõtta.

Noormees otsib sõtta minekule poolt- ja vastuargumente ning tunnistab samas, et vastuargumente on rohkem. Ta toob välja, et valitsus on teinud eestlaste elu põrguks, rahva arvamust pole paljudes asjades referendumitel küsitud, mistõttu puudub motivatsioon sõtta minna.

Noormees ütleb, et enne valimisi lubavad erakonnad kõiksugu ilusaid asju, aga pärast valimisi luuakse koalitsioon, kus tehakse hoopis midagi muud. „Kui valitsus hävitab inimeste elusid ja ettevõtteid, siis miks ma peaksid minema sinna?” küsib ta.

Noormees toob välja, et paljud inimesed lahkuvad Eestist, sest elu on muutunud väga raskeks. Ta ei saa sellest aru, miks on elu muudetud raskeks, sest kui tuleb sõda, siis kaasaegsete rakettide ja pommidega saab nagunii enamus surma, miks mitte siis nautida rahu ajal veidi paremat elu. „Miks me end rahu ajal vägistame ja ütleme, et me ei saa mitte midagi teha?” küsib ta.

Pooltargumendina toob ta välja, et elu saab nagunii otsa ja „kas sa tahad minna eesti rahva ja inimeste eest sõtta, minna ajalukku sellise inimesena, kes andis oma elu rahva, kultuuri ja säilimise nimel”. Samas ta tunnistab, et seda kõike hävitatakse nagunii rahu ajal, nii et ta ei näe eriti ühtegi positiivset põhjust, miks ta peaks sõtta minema.

Kommentaarides on toodud rida poolt- ja vastuargumente, miks minna sõtta.

Üks kommentaator kirjutab:

Lähen küll, mitte küll meie poliitikute eest, aga oma maa, oma rahva ja oma lähedaste eest lähen küll, teadmine et see et mina lähen ja tänu sellele saavad minu lähedased natukene rohkem aega, et jõuda turvalisse paika ja see on minu jaoks juba piisav põhjus et minna. Ma pole kunagi sõdinud meie poliitikute ega poliitsüsteemi eest, ainult oma vaba maa ja oma rahva ja lähedaste eest ja nende nimel.

Teine kirjutab:

Eesti riiki pole enam, on Euroopa liitvabariik mingisugune, kus on purustatud abielumõiste ja allutakse ainult mingile Brüsseli pasale.

Kolmas kirjutab:

Muidugi👌Oma riigi eest seista on au ja kohus💪💪

Neljas:

Sõjapidamine on äri ja rahvastiku vähendamiseks. Mitte keegi ei pea minema otse surma kellegi käsul.

Viies:

Kallis inimene, sa ei sõdi valitsuse nimel, vaid oma KODUMAA. Kõik su „miks ei peaks” on seotud valitsusega, mis su kodust, perest?

Kuues:

Kindlasti mitte. Õiget Eestit pole enam.

Seitsmes:

Ei läheks. Eestis pole piisavalt jõudu. Kahurilihaks ikka ei läheks.

Kaheksas:

Kodumaa kaitsmine on privileeg, mitte karistus. Kui peaks tulema kõige hullem, siis on nii sul kui mul au oma kodumaad kaitsta.🇪🇪💪🏻

Üheksas:

Ei. Ja kui kõik ütleksid ei poliitikute mängudele, ei saaks kunagi sõdasid ollagi. Seni, kuni me ülistame sõdurit, ei saa tulla rahu.

Kümnes:

Kui valitsus ei oska oma tööd korralikult teha. Miks mina pean selle pärast surema?

Üheteistkümnes:

Olen küll 14, aga teeks kõike isamaa jaoks.

Kaheteistkümnes:

Sul on täiesti õigus! Väga jube mis on valitsus korraldanud! Ole hoitud armas laps!🙏❤

Kolmeteistkümnes:

Minä lähen sõtta sest mu vanaisi Illar kais sõttas kui kunaki sõta oli ja ta ütes et õike mes käib ikka sõtas😎

Neljateistkümnes:

Su argumendid on nii rumalad, et 24-aastase mehe suust on seda häbi kuulata! Ja sõtta läheksid sa oma kodumaad ja vabadust kaitsma! See on meeste kohustus!

Viieteistkümnes:

Ei olegi olemas ühtegi põhjust, miks peaksid osalema nendes kunstlikult tekitatud tapatalgutes – see pole sinu sõda. Toetan täielikult iga su sõna!

Video on siin:

@ilmastilma8 Mida teed sina? #LASTHOPE #eestitiktok #fyp #eesti #lasthope ♬ Last Hope (Slowed + Reverb) – Steve Ralph

Viimased uudised