Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: rms Maria Tammeaid

Teisipäeval, 21. mail toimusid kaitseväe keskpolügoonil esmakordselt tankitõrjeraketi Spike SR (Short Range, ehk lühimaa) laskmised. Laskjateks olid kaitseväe ja Kaitseliidu instruktorid, kes täiendasid oma teoreetilisi teadmisi praktilise relvakäsitsemise kogemusega, et tulevikus ise laskeharjutusi läbi viia ja oma kogemusi õppuritele edasi anda.

„Spike’i teeb heaks see, et seda on lihtne õpetada ja sõduril kasutada – eraldi spetsialisti pole vaja, nagu keerukamate tankitõrjesüsteemide puhul,” ütles laskmiste läbiviija vanemveebel Marko Taluste.

Enne harjutust pidid laskjad läbima uue relvasüsteemi väljaõppe, sooritama relvatesti ja harjutama tabamist simulaatoris. Harjutusel oli kaks sihtmärki, üks 400 meetri ja teine ühe kilomeetri kaugusel, ning mõlemad sihtmärgid said edukalt tabatud.

„Laskeprotsess oli väga sujuv ja relva oli mugav käsitseda. See pole relv, mida on raske selgeks saada –  laskeseadmel pole palju nuppe, mis teeb selle lihtsaks ja kiiresti õpitavaks,” ütles nooremveebel Eiko Engelbrecht Viru jalaväepataljonist.

Laskmistest võtsid osa instruktorid diviisi 1. ja 2. jalaväebrigaadist ning Kaitseliidu neljast maakaitseringkonnast. Lisaks Spike SR-ile lasti Scoutspataljoni väljaõppe raames ka üks Javelini rakett.

Diviisi 1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi allüksused õpetatakse välja Tapa ja Jõhvi linnakutes paiknevates väeosades ja arvatakse pärast väljaõppe läbimist brigaadi reservkoosseisu.

Siin on video:

Viimased uudised