Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseväe 2. jalaväebrigaadi 22. jalaväepataljoni ja 17. pioneeripataljoni võitlejad harjutasid õppuse Kevadtorm toimumise alal omavahelist koostööd.

„Me aitame jalaväelastel tõkkeid rajada, et vastane ei saaks neile lihtsalt peale tungida,“ ütles pioneeripataljoni B-kompanii 2. pioneerirühma ülem aspirant Merino-Sten Kull. „Paneme miinivälju, traattõkkeid ja muid tõkkeid, mida fantaasia lubab. Samuti pakub ka loodus erinevate tõkete rajamise võimalusi.“

Tema sõnul saab pioneeride üksus jalaväelastele näidata, mida nad suudavad, sest tihtipeale ei tea jalaväelased täpselt nende võimekusi – ei seda, mida pioneerid suudavad, ega ka seda, mida ei suuda.

Kui jalaväelastel on kaevikute ja kaitsepositsioonide rajamiseks kasutada ainult labidad, siis pioneeripataljon tõi neile appi ka ekskavaatorid ja muu tehnika. Samuti aitavad pioneerid hiljem jalaväepataljoni võitlejatel loodud tõketesse läbipääse rajada.

Võru Taara linnakust õppuse alale saabunud 22. jalaväepataljoni A-kompanii kompaniiülema abi aspirant Toomas Parla sõnul korraldati neile taktikalise rännaku ajal mitmeid situatsioone, mida võib sõja ajal ette tulla.

Kohale jõudes sai ta oma kompaniiülemalt ülevaate olukorrast ja üksus hakkas koordineerima koostööd pioneeridega nagu näiteks positsioonide kaevamine ja  kaudtule sihtmärgid. Rajatud positsioonidel saavad jalaväelased harjutada erinevaid kaitsetaktikaid.

„Siiani oleme harjutanud kaitses olekut ja kaitselahinguid. Ehk siis, kui vastane ründab meid otse või küljelt, kuidas me siis vastavalt peaksime kaitsma, harjutame erinevaid taktikaid,“ rääkis aspirant Parla.

Kevadtorm on nii jalaväelaste kui pioneeripataljoni ajateenijate jaoks viimane suur katsumus enne reservi arvamist juunis.

„Kuna reservi minek on juba üsna lähedal, siis on ka motivatsioon kõrge. Poisid näevad juba lõpusirget, seega paneme üheskoos lõpuni,“ ütles 22. jalaväepataljoni A-kompanii 1. rühma jaoülem nooremseersant Aksel Arna.

Pioneeripataljon on toetava loomuga üksus, mille eesmärk on raskendada maastikul vastase üksuste liikumist ja tagada oma üksuste liikuvus ja varjerajatised.

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui liitlassõdurid.

Viimased uudised