Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Midagi nii vinget kui praegu toimub Võrumaa Kutsehariduskeskuse Väimela tehnomajas, pole veel varem olnud. Nimelt on käimas maailma esimene Garage48 Wood häkaton, kus meeskonnad teostavad uuenduslikke ideid puidust.

Asi on selles mõttes uuenduslik ja erakordne, et seni pole selliseid häkatone ehk häkkimise maratone puidu alal tehtud. Garage 48 häkatonid on olnud seni IT-ala ettevõtmised. Nüüd häkitakse puitu.

Väimelas on tegemist osaga Euroopa Liidu Eesti ja Läti nn Est-Lat projektist Wood & Furnituse, kus osaleb ligi 100 puidu ja disaini ala tudengit ja professionaali eri kutse- ja kõrgkoolidest ning ettevõtetest. Kokku esitati 36 ideed, millest 18 tehakse teoks.

Meeskonnad tegutsevad ja elavad kõik see 48 tundi sealsamas Väimela tehnomajas, kuhu neile on loodud vastavad tingimused.

Häkatonil osaleb ka Est-Lat projekti Wood & Furniture projektijuht Lauri Semevsky, kelle meeskond valmistab puidust poekäru-auto, millega oleks lastel mugav sõita ja mida on vanematel mugav lükata. AS Wermo värske tegevjuht Tiit Kolk teeb teoks oma vana idee kokkupandavast puitpaadist.

Seda, kuidas meeskonnad ideede teostamisega hakkama said ja mida kõike nad kahe ööpäevaga ära tegid, võib näha homme, pühapäeval, 22. oktoobril sealsamas Väimela tehnomajas alates kella 17-st.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised