Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eile õhtul andis kaitseväe orkester Estonia kontserdimajas iga-aastase kevadkontserdi, mida juhatas viimast korda orkestri pikaaegne ülem ja peadirigent kolonelleitnant Peeter Saan.

„Olen uhke, et see orkester on arenenud Eesti üheks tugevaimaks puhkpilliorkestriks. Võib küll öelda, et see on olnud minu elutöö,“ ütles kolonelleitnant Saan ning lisas, et tal ei ole kogu oma 26-aastase teenistusaja jooksul olnud kordagi soovi teenistusest ära minna.

Kolonelleitnant Saan teenis orkestris alates selle taasloomisest 1993. aastast. Orkestri ülema ametikohal teenis ta kokku 23 aastat, millega läheb ajalukku kui kõige kauem üht kaitseväe üksust juhtinud ülem.

Kontserdi lõpus tänas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem kolonelleitnant Saani silmapaistva teenistuse eest ning kinkis talle ohvitseri mõõga. „Selle orkestri ja sinu juhtimisel on kaitsevägi rohkem marssinud kui ühegi kindrali juhtimisel,“ ütles kindral Herem. Samuti tunnustas kolonelleitnant Saani Soome Kaitseväe ülem kindral Jarmo Lindberg, kes omistas lahkuvale orkestri ülemale Soome kaitseväe teenetemedali.

Traditsiooniline kevadkontsert on kaitseväe orkestri jaoks üheks aasta tippsündmuseks. Seekordne kontsert kandis pealkirja „Teekond“. Esitamisele tulid eelkõige kolonelleitnant Saani jaoks olulised ja teda mõjutanud teosed Heino Elleri, Eduard Tubina, Johann Sebastian Bach’i ja Leonard Bernstein’i loomingust. Solistidena astusid üles Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo, Oliver Kuusik, Rene Soom, Priit Volmer ja Hanna-Liina Võsa Muusikakooli õpilased.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad.

Viimased uudised