Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

F-35. Kaitseväe pilt.

Täna maandusid Ämari lennubaasis Ameerika Ühendriikide varghävitajad F-35A ja hävitajad F-15E ning harjutasid õppuse Rapid Forge raames lennurajal taktikalist tankimist.

„Tegemist on õppusega, mis toimub nii Poolas, Eestis kui Leedus ning selle raames maandusid varghävitajad F-35, hävitajad F-15 kui tankimisvõimekusega erioperatsioonide lennukid MC-130 Ämari lennuväljal. Tänase operatsiooni eripära on see, et lennukeid tangitakse töötavate mootoritega,“ ütles õhuväe ülem kolonel Rauno Sirk.

Harjutuse käigus täiendasid lennukite MC-130 meeskonnad kiiresti maandunud hävitajate kütusevarusid, misjärel viimased uuesti õhku tõusid.

„Rapid Forge on õhuväe üksuste rakendamise harjutus, mis annab meile hea võimaluse katsetada üksuste valmidust koostööks meie NATO liitlastega, seda esimest korda selles piirkonnas,“ ütles Ameerika Ühendriikide õhuväe 352. erioperatsioonide lüli operatsiooni juht kapten Zachary Blasdel ning lisas, et õppuse käigus on Ameerika Ühendriikide ja Eesti õhuvägi teinud tihedat koostööd ning tugevdanud seeläbi üksteisemõistmist.

Ämaris maandunud varghävitaja F-35 näol on tegemist inimkonna ajaloo kõige kallima relvasüsteemiga, mis suudab täita nii hävitus-, luurelennuki kui taktikalise pommitaja ülesandeid. F-35 suudab lennata kiirusega enam kui 1900 km/h, lennuki põhirelvastusse kuulub GAU-22/A tüüpi 25mm-kaliibriga neljaraudne Gatling-tüüpi automaatkahur ning kaks õhk-õhk ja kaks õhk-maa tüüpi raketti. Täiendavalt saab tiiva alla kinnitada veel kaks raketti või pommi.

Hävitajat F-15 peetakse tänapäeva üheks kõige edukamaks hävitajaks. Lennuki lennukaugus ilma õhus tankimata 5600 kilomeetrit, maksimaalne kiirus ületab helikiiruse rohkem kui kahekordselt.

MC-130 on Lockheed C-130 transpordilennukil põhinev erioperatsioonideks kohaldatud lennuk, mis on võimeline täitma nii teiste lennukite tankimisülesannet kui täiendama hävitajate relvastust.

Kommentaarid

Viimased uudised