Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: rms Maria Tammeaid

Täna alustasid Nursipalu harjutusväljal värskendusõpet eile formeeritud 2. Kuperjanovi jalaväepataljoni reservväelased, kes osalevad õppusel Kevadtorm.

„Lasime reservväelastega 100- ja 200-meetri joone pealt. Ma olen ise väga üllatunud. Lasevad pareminigi kui mõned ajateenijad ja väga hea oli seda näha,” ütles 2. jalaväebrigaadi ajateenijast rühmaülem lipnik Koit Otsus, kes oli laskmiste läbiviija.

Väljaõpe hõlmas ajateenija poolt juhitud kuulipildujate laskeharjutusi, kus osales ka reservväelane Ameerika Ühendriikidest. Liitlase jaoks oli Eesti relvastuses olevast kuulipildujast MG-3 laskmine esmakordne.

„Olen siin reservväelaste vahetusprogrammi raames. Laskmistel oli väga lõbus, relva platvorm on meie omaga väga sarnane,” ütles USA Kentucky rahvuskaardi miinipilduja kompanii nooremveebel Valentino Velez. „Tulin õppima eestlaste läbiviidavatest miinipilduja operatsioonidest ning andma enda kogemusele tuginedes tagasisidet. Kui teie õpite ja mina õpin, kasvame üheskoos liitlastena.”

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mida juhib Eesti diviis. Õppuse käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui liitlasriikide sõdurid.

Kevadtorm 2024 kuulub NATO õppuste seeria Steadfast Defender 2024 raamistikku, ehk on üks Steadfast Defenderi osaõppustest. Steadfast Defender 2024 on suurim NATO õppus aastakümnete jooksul. Seal osaleb poole aasta jooksul, alates jaanuarist kuni juulini 2024 ligi 90 000 osalejat kõigist 32-st liikmesriigist. Õppuse laiemaks raamistikuks on kinnitatud NATO regionaalsed kaitseplaanid.

Siin on video:

Viimased uudised