Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kaitseväe 2. jalaväebrigaadi 22. jalaväepataljon harjutas õppuse Kevadtorm käigus erinevaid kaitselahingute osasid. Tuliste kaitselahingute käigus õnnestus neil tagasi tõrjuda briti tankidega tugevdatud 1. jalaväebrigaadi üksuste rünnak.

„Kolm päeva oleme siin oma lahingpositsioone ette valmistanud, teinud drilli, harjutanud, tuhin on suur ja üritame hästi oma panuse anda,“ ütles 22. jalaväepataljoni C-kompanii rühmaülem nooremseersant Robin Mürk.

Reservi minekuni jäänud päevi nooremseersant Mürk ei loe vaid naudib ajateenistusest saadud kogemust ning ütleb, et tuleb reservõppekogunemistele kindlasti tagasi.

„Olen saanud ajateenistuse redelil ronida nii kõrgele kui võimalik, aspirandiks,“ ütles nooremseersant Mürk. „Kõik on ära nähtud ja tehtud, mis minu positsioonis saab, näiteks jalaväge ja miinipildujat ning saadud võimalikult suur pilt ka kogu kaitseväest. Kindlasti jään õppekogunemisi ootama.“

2. jalaväebrigaadi 22. jalaväepataljoni positsioone asus harjutuse käigus ründama liitlasvägede üksustega tugevdatud 1. jalaväebrigaad, mille kasutuses oli kokku ligi 60 ühikut soomustehnikat, sealhulgas tankid Challenger. 22. jalaväepataljoni eesmärk oli pidurdada 1. jalaväebrigaadi edasiliikumist ning harjutada kaitselahingute pidamist.

„Vastaste ragistamist oli juba kaugelt kuulda ning nende tuleku suund oli enam-vähem teada,“ ütles C-kompanii kuulipildur reamees Taavi Kuusemäe. „Kui liikumist nägin, siis andsin ülemale teada ja avasin tule ning siis said teised rühma liikmed ka vastase tulekust teada. Kuulipilduja raud läks nii kuumaks, et auras. Esimest korda sain nii palju sellega lasta ja see ikka oli mõnus.“

Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui ka liitlassõdurid.

Viimased uudised