Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Neljapäeva õhtul toimus Tallinnas Kultuurikatlas järjekorras kaheksas Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik õhtusöök, kus sel aastal koguti kunstioksjoni ja annetuste kaudu vigastatud või hukkunud kaitseväelaste laste toetuseks ligi 10 000 eurot.

Fondi patroon, Vabariigi President Kersti Kaljulaid ütles oma kõnes, et vabatahtlike ühingute tegevus ja kampaaniad ei tähenda, justkui oleksid riigipoolsed meetmed meie veteranide toetuseks kuidagi puudulikud, vaid näitavad hoopis Eesti ühiskonna kasvamist tervikuna. „Tänan fondi loojaid, sinna panustajaid ja kõiki annetajaid – teie olete teinud Eesti ühiskonna paremaks ja andnud meie sõduritele veelgi suurema kindlustunde tuleviku ees,” ütles president Kaljulaid.

Õhtusöögi raames korraldati kunstioksjon, mille tulud läksid täies mahus vigastatud või hukkunud kaitseväelaste laste huvitegevuse ja hariduse toetuseks. Oma loometööd annetasid oksjoni tarvis kunstnikud Enn Põldroos, Martin Saar, Kamille Saabre ja Catherine Zarip. Kokku koguti oksjoniga 6 200 eurot.

Õhtusöögi üheks osaks olnud ja Romet Potti poolt seatud laulu „Maa tuleb täita lastega” ühislaulmist toetasid teiste seas Lenna Kuurma, Hanna-Liina Võsa, Genka, Ivo Linna, Daniel Levi Viinalass ja Lasteekraani Muusikastuudio mudilased, meeleolumuusika eest hoolitses Eesti kaitseväe orkestri jazzkoosseis.

Sihtasutuse Carolin Illenzeeri Fond eesmärgiks on raha ja mitterahaliste vahendite kogumine teenistuses langenud või raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväelaste laste toetamiseks. Fond lähtub oma tegevuses hoolivusest ja heast tahtest, selleks, et aidata katta Eesti eest võidelnud kaitseväelaste laste koolituskulud või toetada nende huvitegevust.

SA Carolin Illenzeeri Fond alustas tegevust 2011. aasta alguses. Sihtasutuse asutajateks on MTÜ Eesti NATO Ühing, MTÜ Reservohvitseride Kogu ja MTÜ OSMTH (kristlikke ohvitsere ühendav organisatsioon).

Viimased uudised