Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Venemaa kaitseministeerium on andnud välja käskkirja 10. märtsi kuupäevaga, mille kohaselt on hakatud teenistusest vabastama neid sõjaväelasi, kes langesid sõjas Ukraina kätte vangi.

Seejuures vabastatakse kõik sõjaväelased tagasiulatuvalt 23. veebruari kuupäevaga, andes justkui mõista, et nad pole sõjas olnudki. Venemaal vaadatakse vangi langenuid kui kodumaa reetureid, sellest andis sotsiaalmeedias teada Ukraina ajakirjanik Roman Tsimbaljuk.

Olukord on praegu selline, et Ukraina kätte on langenud vangi sajad Vene sõjaväelased, keda näidatakse televisioonis nii Ukrainas kui välismaal. Seetõttu otsustas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigiu neid karistada sellega, et vabastab nad teenistusest tagasiulatuvalt 23. veebruari kuupäevaga, kirjutab Tsimbaljuk.

See näitab, et ebaõnnestunud sõjalises operatsioonis ei süüdista Venemaa juhtkond mitte oma kindraleid, kes planeerimisega eksisid, vaid lihtsaid sõjaväelasi, kes jäid ellu. Järgmine samm on ilmselt Šoigult see, et teenistusest vabastatakse tagasiulatuvalt ka kõik hukkunud sõjaväelased. Seeläbi vabanetakse hüvitise maksmisest hukkunute peredele.

Vene valitsus värbab nüüd sõtta Ukraina vastu sõjaväelasi Liibanonist, Süüriast ja Kesk-Aafrika vabariigist. Neile lubatakse maksta 300 dollarit kuus palka.

Viimased uudised